Masaż klasyczny jako sposób na stres

Żyjemy w świecie, gdzie nieustannie się spieszymy – do pracy, szkoły, w sprawach prywatnych. Gonimy za lepszą pracą, próbując zapewnić sobie pewniejszy byt. Zapominamy jednak jak bardzo może to być stresujące i negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Nadmierny stres oddziałuje nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również na aspekty fizyczne naszego ciała. Częste osłabienia, problemy ze snem lub żołądkiem to tylko podstawowe dysfunkcje, które powoduje stres. Istnieje jednak jeden prosty sposób na to, jak łatwo można pozbyć się stresu – masaż klasyczny.

Co to jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny o charakterze relaksacyjnym jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz salonach masażu. Za pomocą napinania odpowiednich tkanek, dochodzi do rozluźnienia się mięśni i stawów, przynosząc fizyczną ulgę dla ciała. Osoba poddająca się masażowi czuje się zrelaksowana, ma więcej energii, a także pozbywa się bólu. Masaż klasyczny jest świetnym sposobem na pozbycie się uciążliwego ucisku na kręgosłupie, co pozwoli na przywrócenie pełnej sprawności ruchowej. Efektem jest całkowite uwolnienie ciała od napięcia spowodowanego stresem.

olejki do masażu

Ten rodzaj masażu świetnie wpływa nie tylko na rozluźnienie mięśni, ale również na układ trawienia – pierwszy z narządów wewnętrznych, który cierpi pod wpływem stresu. Relaksuje, odpręża umysł i usuwa z organizmu trudne do pozbycia się toksyny.

Masaż klasyczny jako sposób na stres

Walka ze stresem na własną rękę jest uciążliwa i niezwykle długotrwała. Warto więc oddać sprawę w ręce specjalisty, który już podczas pierwszego zabiegu sprawi, że poczujesz się lepiej. Będzie on doskonale wiedział, które części ciała potrzebują odpoczynku.

Podczas masażu wykonanego przez specjalistę, organizm zaczyna wydzielać serotoninę – hormon szczęścia. To od jego poziomu zależna jest równowaga fizyczna oraz psychiczna, dlatego nie należy lekceważyć jego spadku. Poprawnie wykonany masaż obniża jednocześnie poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za pogłębianie się stresu.

Zabieg wykonany przez fizjoterapeutę

Masaż klasyczny wykonany przez fizjoterapeutę przynosi większe efekty niż zabieg przeprowadzony nawet przez najlepiej wyszkolonego masażystę. Fizjoterapeuta dzięki swojemu wykształceniu i szerokiej praktyce, doskonale będzie wiedział, co należy zrobić. Przed rozpoczęciem masażu przeprowadzi wywiad i dokładnie zbada wszystkie dolegliwości. Historia choroby pozwoli mu na sprecyzowanie, które miejsca wymagają dodatkowego ucisku.

masaż

Masaże lecznicze powinny być wykonane przez specjalistę, aby nieprawidłowo wykonany zabieg nie przyniósł negatywnych skutków. Masaż klasyczny to przede wszystkim ugniatanie i uciskanie odpowiednich tkanek dłońmi. Fizjoterapeuta pobudza układ limfatyczny oraz krwionośny, pomaga przyspieszyć metabolizm i wycisza pracę układu nerwowego. Pozwoli to na rozluźnienie się mięśni, uspokojenie gonitwy myśli, a w ostatecznie pomoże w uwolnieniu się od stresu.

Masaż klasyczny a tabletki uspokajające

Wiele osób sądzi, że masaż klasyczny to mało skuteczny i krótkotrwały sposób na poradzenie sobie ze stresem. W takich momentach sięgają najczęściej po środku farmakologiczne, które niekoniecznie są tworzone na bazie lawendy czy melisy. Antydepresanty to tylko chwilowe rozwiązanie, które ma wiele skutków ubocznych.

Masaż klasyczny skutecznym sposobem na pozbycie się stresu

Życie w nieustannym stresie nie jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Nieustanna gonitwa za rozwojem oraz chęci bycia najlepszym pracownikiem sprawia, że nie potrafimy odpoczywać. Dlatego warto wybrać się od czasu do czasu na wizytę u fizjoterapeuty, który wykona masaż klasyczny skupiając się na wszystkich dolegliwościach pacjenta. Wrocławianie i osoby mieszkające w okolicach, mogą skorzystać z usług gabinetu Global Therapy.