Zaplanuj wycieczkę do Wrocławia z naszym poradnikiem

Wrocław należy do najbardziej aktywnych pod względem zwiedzania miast w Polsce. Można być pewnym, że nawet po tygodniu intensywnych spacerów zawsze zostanie coś do odwiedzenia. Jak zatem zaplanować wycieczkę do Wrocławia?

Ze względu ilość ciekawych miejsc we Wrocławiu do zwiedzenia, a także szeroką ofertę noclegową oraz gastronomiczną, warto już wcześniej sporządzić wstępną listę atrakcji. Pomoże ona w dokładnym zaplanowani wycieczki, a także pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego stresu związanego z wyjazdem. Jak skutecznie zaplanować wycieczkę do Wrocławia i nie zapomnieć o żadnym punkcie programu?

Wyjazd i zakwaterowanie – o czym należy pamiętać?

Do Wrocławia można się dostać aż na cztery sposoby – samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem. Miasto jest świetnie skomunikowane między dworcami, lotniskiem czy większymi parkingami, na których można zostawić bez problemu swój samochód. Bez problemu można przyjechać pociągiem bądź autobusem, a po mieście poruszać się komunikacją miejską. Ogromną zaletą miasta jest fakt, że niemal wszystkie najpopularniejsze atrakcje znajdują się w obrębie ścisłego centrum (Rynku), zatem samochód może okazać się całkowicie zbędny.

Planując wycieczkę do Wrocławia nie można zapomnieć o zarezerwowaniu miejsca noclegowego. Warto pamiętać, że miasto w sezonie letnim jest niezwykle popularne wśród turystów, dlatego rezerwacji trzeba dokonać odpowiednio wcześnie. Najlepiej jeśli hotel bądź apartament będzie znajdował się na Starym Mieście – stąd już niedaleko do licznych i dobrych restauracji, jak i najważniejszych atrakcji miasta.

Jaki hotel wybrać?

Wrocław jako miasto nastawione na odwiedzające go turystów zarówno w sezonie, jak i poza nim, cieszy się ogromną bazą noclegową. Podróżni mogą wybierać spośród ofert apartamentów, małych hosteli, jak i wygodnych hoteli. Ceny odpowiadają standardom poszczególnych obiektów, ale spokojnie – nie są za wysokie. Warto jednak pamiętać, że najbardziej wygodne i eleganckie hotele nie znajdują się w centrum miasta. Mimo wszystko ich ogromną zaletą jest fakt, że są ułożone w zacisznym miejscu, blisko terenów zielonych, a jednocześnie doskonale skomunikowane z Rynkiem.

Ciekawą propozycją na nocleg we Wrocławiu jest oferta noclegowa proponowana przez Hotel Jasek Premium. Obiekt umiejscowiony jest przy samym wjeździe do Wrocławia, co z pewnością jest dużą zaletą dla osób podróżujących samochodem. Hotel jest trzygwiazdkowy, o wysokim standardzie. Pokoje są dostosowane do potrzeb wszystkich gości, a cena niewygórowana. Idealne miejsce do zatrzymania się na kilka dni w celu poznania Wrocławia.

Najpopularniejsze atrakcje, czyli gdzie zacząć zwiedzanie

W zależności od tego, na ile dni planujemy przyjechać do Wrocławia – łatwiej będzie rozplanować poszczególne atrakcje. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest jednak wrocławski Rynek, który zachwyca swoją zamkniętą architekturą. Sercem jest jednak późnogotycki Ratusz, będący jednocześnie wdzięcznym obiektem do fotografowania. Sam Rynek składa się z odnowionych i pięknych kamieniczek, pod którymi wieczorową porą można zjeść kolację z przyjaciółmi bądź rodziną.

Będąc na Rynku zajrzeć na sąsiadujący obok Plac Solny czy przejść się ulicą Świdnicką. Obowiązkowym znajdującym się w pobliżu Rynku jest kościół garnizonowy św. Elżbiety, wąska ulica Więzienna wraz ze starym więzieniem działającym współcześnie jako restauracja, a także żelbetonowa Hala Targowa zaprojektowana przez niemieckich architektów w 1906 roku.

Zwiedzanie można zacząć również od Ostrowa Tumskiego – najbardziej zabytkowej i historycznej części miasta, która już od setek lat należy wyłącznie do duchowieństwa. Tutaj nie można pominąć pięknego mostu z kłódkami, spaceru po klimatycznych uliczkach, a także odwiedzenia Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Archikatedra została poddana renowacji po II wojnie światowej i dzisiaj można ponownie zobaczyć ją w niemal niezmienionym kształcie. Warto wejść do środka i podziwiać niezwykłą architekturę budownictwa gotyckiego. Chętni mogą wjechać na punkt widokowy i podziwiać miasto z wysokości.

Plan wycieczki po Wrocławiu – co jest w istotne?

Zaplanowanie wycieczki do Wrocławia jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać rodzaj transportu, którym dostaniemy się do miasta, a potem zadbać o komfortowy hotel. Ważne, żeby lokalizacja była dobrze skomunikowana z centrum, a w hotelu znajdowała się restauracja. Potem można już tylko wziąć mapę i wyruszyć na zwiedzanie miasta!