Garaże blaszane – jak wybrać najlepszy

Garaże blaszane mają wiele zalet i z tego powodu tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Jednak kiedy już zdecydowaliśmy się na budowę garażu blaszanego na naszej posesji musimy wybrać najlepszy. Jak to zrobić? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Co należy uwzględnić prze zakupie garażu blaszanego?

Niezależnie od tego, czy szukamy rozwiązania do przechowywania samochodu, sprzętu czy narzędzi, to garaż blaszany idealnie się sprawdzi. Przed jego instalacją powinniśmy się upewnić czy mamy odpowiednie miejsce. Sprawdźmy też czy potrzebujemy pozwolenia na budowę. To może zależeć od wielkości budynku, który planujemy postawić, tego jak będą wyglądały fundamenty oraz planu zagospodarowania terenu.

To bardzo ważne, żeby od początku przemyśleć jakie będzie zastosowanie naszego garażu. Od tego zależy jego wielkość, ale nie tylko. Możemy dostosować wygląd i wszystkie funkcjonalności. Dzięki temu będziemy w stanie spersonalizować tą konstrukcje tak, by idealnie pasowała do naszych potrzeb.

Wybierz styl dachu

Jedną z ważnych różnic pomiędzy konstrukcjami w garażach blaszanych jest wygląd dachu. Bardzo ważne jest, aby były one odpowiednio skonstruowane. Dzięki temu przetrwają one nawet najsilniejszy wiatr i zniosą duże opady śniegu.

CGT Burnus zapewnia wysokiej klasy garaże blaszane.

Jeżeli mieszkamy w miejscu z obfitymi opadami śniegu i ulewnymi deszczami to bardzo dobrze sprawdzi się dwuspadowy prosty dach. Jeżeli mamy mało miejsca możemy zdecydować się na dach jednospadowy. Zawsze powinniśmy zastanowić się w którą stronę powinny być spady i w którym miejscu mają się kończyć. Spady mogą być w przód, tył, lewo lub prawo.

Wybierz rozmiar garażu blaszanego

Wybór odpowiedniego rozmiaru garażu jest zawsze kluczowy. Pamiętajmy, że zarówno na długość, jak i na szerokość, musi być on większy niż pojazdy, które do niego wstawimy. Musimy mieć miejsce, aby dojść do auta, wsiadać i wysiadać. Jeżeli dodatkowo chcemy go wykorzystywać jako warsztat, do przechowywania sprzętu sportowego czy narzędzi ogrodowych, to musi być odpowiednio większy. Weźmy to pod uwagę planując zakup.

Możemy zdecydować się na garaże standardowe. Mniejsze mają zazwyczaj 3 na 5 metrów, zdarzają się też 3,5 na 5 metrów. Większe mają 4 na 6 metrów, a nawet 4 na 7 metrów. Jeżeli żaden z tych wymiarów nie jest dla nas odpowiedni to zdecydujmy się na nietypowy garaż.

Ważne jest też określenie wysokości garażu, zwłaszcza kiedy mówimy o przechowywaniu wysokich konstrukcji. Wysokość garażu blaszanego mierzy się wysokością boku. Nie bierzemy tu pod uwagę najwyższego punktu, ponieważ dach będzie miał spady. Weźmy to też pod uwagę planując wjazd i bramę.

Wybierz rodzaj zmykania garażu

Kupując garaż musimy zdecydować również jak powinno wyglądać do niego wejście. Możemy wybrać bramę uchylaną go góry lub otwieraną na boki. Zastanówmy się również czy będziemy potrzebować dodatkowych drzwi. Zazwyczaj dobrze się jest na nie zdecydować – inaczej za każdym razem wchodząc do budynku będziemy musieli otwierać bramę garażową. To dość uciążliwe nawet jeżeli garaż blaszany ma nam służyć jedynie do przechowywania samochodu. W końcu jeżeli czegoś z niego zapomnimy znaczniej wygodnie będzie po prostu nacisnąć klamkę i skorzystać z drzwi. W tym kontekście powinniśmy również zwrócić uwagę na wysokość wjazdu, którą w garażach personalizowanych również sami możemy zaprojektować.

Niezależnie od tego czy decydujemy się na gotowe rozwiązania, czy na personalizację, powinniśmy dobrze przemyśleć nasz garaż blaszany. Dzięki temu będziemy z niego korzystać z satysfakcją przez wiele lat.