Tanie mieszkania pod Wrocławiem, gdzie ich szukać?

Szukanie mieszkania może zająć naprawdę dużo czasu. Musimy wziąć pod uwagę lokalizację, jego wielkość, stan, piętro na którym się znajduje. Powinniśmy się zastanowić, które kryteria są dla nas najważniejsze. Czy chcemy mieć balkon, czy nie? Jednak na koniec zawsze ogranicza nas budżet. Jak znaleźć tanie mieszkanie pod Wrocławiem?

Jak znaleźć tanie mieszkanie w okolicach Wrocławia?

Każdy z nas przeszedł lub przejdzie przez trudy szukania mieszkania, które pasuje do naszych potrzeb i mieści się w naszym budżecie. Wielogodzinne poszukiwania mogą być zniechęcające i wyczerpujące. Jednak jest kilka zasad, które mogą nam pomóc znaleźć coś dla siebie znacznie taniej.

Przede wszystkim zastanówmy się co generuje dodatkowe opłaty, i czego potrzebujemy. Dodatkowy parking nie jest nam potrzebny? Poszukajmy miejsca, gdzie nie będziemy za nie płacić. Weź też pod uwagę lokalizację. W centrum Wrocławia zapłacimy znacznie więcej za metr kwadratowy, niż pod miastem. A dodatkowo unikniemy spalin, hałasów i tłoku.

Nie obawiajmy się również nowych nieruchomości. Wiele osób zakłada, że nowe budownictwo musi być znacznie droższe. Często nawet nie sprawdzają takich ofert. Nie zakładajmy automatycznie, że nie możemy sobie pozwolić na mieszkanie w miejscu, które jest całkowicie nowe i wyszykowane na tip top. Bardzo często okazuje się, że biorąc pod uwagę koszty remontu nowe budownictwo wyjdzie nas taniej. Zwłaszcza, że w świeżo postawionym budynku wszystkie instalacje: elektryka, gaz, woda, są nowe. Pamiętajmy, że to ich wymiana, zwłaszcza, gdy się jej nie spodziewamy, stanowi lwią część wydatków w przypadku remontu. W starych kamienicach czy blokach często okazuje się, że niezbędna jest wymiana całych pionów, co przedłuża czas remontu, sprawia znacznie większe kłopoty i jest niezwykle kosztowne.

Ważne jest również umiejscowienie danego domu czy mieszkania. Zazwyczaj najwyższe mieszkania (w budynkach z windą) i najniższe najszybciej się sprzedają i są najdroższe. W zabudowie szeregowej najdroższe są domy na początku i końcu, bo zazwyczaj są też większe. Często jeszcze inne, drobne czynniki wpływają na cenę. Dla nas może nie być różnicy czy zamieszkamy 10, czy 50 metrów od sklepu. Sprawdźmy więc, czy nie będzie różnicy w cenie.

Tanie domy w Kiełczowie

W ostatnim czasie dla wszystkich osób szukających optymalnych budżetowo rozwiązań są mieszkania w okolicach Wrocławia odpowiedzią są domy w Kiełczowie. Jest to inwestycja zlokalizowana zaledwie 10 kilometrów od wrocławskiego rynku. Znajduje się więc względnie blisko centrum i mieszkańcy nie mają problemu z dojazdami do pracy czy szkoły. Zaledwie cztery kilometry od lokalizacji osiedla znajduje się centrum handlowe Korona. Na miejscu znajdziemy również sklepy spożywcze, przedszkola, przychodnie i komunikację miejską: linie 911 i 921. Pomimo wszelkich dogodności jakie znajdziemy w mieszkaniach w Kiełczowie ich cena jest znacznie niższa niż w przypadku podobnych metraży w samym Wrocławiu.

Dodatkowo domy pod Wrocławiem mają tą zaletę, że znajdują się w pobliżu zieleni. Jest tu miejsce żeby pobiegać, przejechać się na rowerze czy wyjść na spacer z dziećmi. W weekendy mieszkańcy centrum często sami uciekają w te okolice, aby poobcować z przyrodą, odpocząć i zrelaksować się. Nie bez znaczenia jest też znacznie wyższa jakość powietrza, które nie jest aż tak zanieczyszczone spalinami, ponieważ ruch jest tu mniejszy.