Naprawa laptopów we Wrocławiu: co i jak

Laptop nie uruchamia się, co robić?

Jeśli twój laptop nie uruchamia się w ogóle lub zaczyna się włączać, ale nie uruchamia się poprawnie, to możliwe, że można naprawić laptopa w domu, nie biorąc go do serwisu. Oto kilka wskazówek od Naprawa laptopów Nano Serwis rozwiązywania problemów dla każdego z Was. Nie jesteśmy pewni, czy może objąć wszystkie zagadnienia naraz, więc będziemy aktualizowali ten post, gdy przykłady przyjdą do naszych głów.

Częste problemy z notebookiem

PROBLEM: Laptop wydaje się martwy. Podłączone jest zasilacza sieciowego, ale diody LED (światło zasilania, lampka dysku twardego, ładowanie akumulatora światła, itp.) nie świecą się i laptop nie reaguje w ogóle, jeśli naciśnie się przycisk zasilania.
Przede wszystkim w takiej sytuacji należy sprawdzić zasilacz. Możesz sprawdzić napięcie wyjściowe z woltomierza. Jeśli nie możesz tego zrobić, znajdź znany dobry zasilacz i użyj go do testowania laptopa. Możliwe jest, że laptop wydaje się martwy, ponieważ zasilacz jest zły (a akumulator jest rozładowany). Jeśli wiesz, że zasilacz działa poprawnie i wyświetla odpowiednie napięcie, ale nadal nie przywraca do życia laptopa, prawdopodobnie masz problem z zasilaniem na płycie głównej i musi ona zostać wymieniona.
Jeśli musisz wymienić zasilacz, upewnij się, że użyjesz właściwego. Napięcie wyjściowe musi być dokładnie takie same jak w pierwotnym adapterze. Natężenie wyjściowe musi być takie same jak w pierwotnym adapterze lub wyższe, ale nie mniejsze.

Naprawa laptopów - serwis komputerowy

PROBLEM: Po podłączeniu zasilacza sieciowego dioda zasilania i ładowania baterii LED świeci się. Po naciśnięciu na przycisk zasilania laptop wykazuje aktywność, ale nie chce się uruchomić. Nie ma żadnego filmu na ekranie LCD lub monitorze zewnętrznym.
Jeśli zapali się dioda zasilania oznacza to, że laptop jest zasilany z zasilacza sieciowego. Najprawdopodobniej nie ma problemów z adapterem, ale tylko w tym przypadku, przetestuj go z woltomierz, aby upewnić się, że napięcie wyjściowe jest poprawne.
Spróbuj także tego. Odłącz zasilacz sieciowy, wyjmij baterię i poczekaj 1-2 minuty. Następnie podłącz zasilacz, spróbuj ponownie uruchomić laptopa. Czasami ta sztuczka pomaga.
To może być także problem związany z pamięcią. Spróbuj ponownie podłączyć moduł pamięci, wystarczy wyjąć go z gniazda na płycie głównej i zainstalować go ponownie. Spróbuj zainstalować moduł pamięci do drugiego gniazda (jeśli jest dostępne). Jeśli masz zainstalowane dwa moduły pamięci, spróbuj usunąć je jeden po drugim i uruchomić laptopa z zainstalowanym modułem tylko jedną pamięcią.
Jeśli laptop zaczyna dobrze startować z jednego modułu pamięci w obu gniazdach, ale nie wystartuje z drugiego modułu pamięci w obu gniazdach, drugi moduł pamięci jest uszkodzony. Należy zatem wymienić moduł.
Jeśli laptop zaczyna dobrze startować z obu modułów pamięci, gdy są one instalowane w gnieździe A, ale nie uruchamia się z obu modułów pamięci zainstalowanych w gnieździe B, gniazdo B jest uszkodzone i trzeba będzie wymienić płytę główną lub stosować tylko jedno gniazdo na kartę pamięci.