Zakres działań w Centrum okulistyczno-optycznym

Profesjonalne Centrum okulistyczne wyróżnia się nie tylko dobrą obsługą czy lekarzami z odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą, ale również działaniami, które oferuje swoim pacjentom. Na co zwrócić uwagę zanim wybierzemy się do specjalisty?

Centrum okulistyczno-optyczne charakteryzuje się szerokim zakresem działań – przede wszystkim skupia się na leczenie problemów ze wzrokiem – wady wrodzone i nabyte, zaćma, a także zajmują się dobraniem odpowiedniej soczewki i ewentualną opieką pooperacyjną. Czym charakteryzuje zatem charakteryzuje się profesjonalne Centrum okulistyczno-medyczne?

Diagnoza chorób oczu – zaćma

Wykwalifikowana kadra lekarzy z Centrum okulistyczno-optycznego przede wszystkim specjalizuje się w leczeniu choroby oczu, jaką jest zaćma. Zabiegi są przeprowadza na miejscu bądź pacjenci są wysyłani do zaprzyjaźnionych placówek, w których również mogą liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów z zakresu okulistyki.

W Centrum okulistyczno-optycznym operacja zaćmy przeprowadzane są w ciągu kilku minut – głównie ze względu na profesjonalny sprzęt, który umożliwia skuteczne wyleczenie katarakty w jeden dzień. Zabieg trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesny oraz nieinwazyjny. Sam proces polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej.

Kontrola po zabiegu usunięcia zaćmy – monitorowanie zdrowia pacjenta

Pierwsza kontrola po przeprowadzeniu zabiegu usunięcia zaćmy w profesjonalnym Centrum okulistyczno-optycznym odbywa się już nawet 24 godziny po udanym zabiegu. Dzięki temu lekarz nadzorujący od razu będzie w stanie sprawdzić, czy zabieg został wykonany poprawnie, zmętniała soczewka została usunięta, a także czy oko goi się bez problemu. Podczas kontroli badana jest również ostrość wzroku, a lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem.

W zakres działań zatrudnionych lekarzy wchodzi również proces monitorowania zdrowia każdego pacjenta – zarówno przed, jak i po zabiegu.

Wygoda pacjenta na pierwszym miejscu

OneDayClinic zgodnie z dyrektywą transgraniczną, pomaga polskim pacjentom w dostaniu się na leczenie poza granicami kraju, a także stara się sfinansować jego wysokie koszty, a dzięki znajomościom – skrócić czas oczekiwania na operacje. W ramach poszczególnych pakietów dba także o transport, komfortowe zakwaterowanie oraz opiekę osoby ułatwiającą komunikację z zagranicznymi lekarzami. Centrum okulistyczno-optyczne znajduje się w 5 miejscowościach: Wrocław, Opole, Gliwice, Oleśnica oraz Legnica.

Oprócz tego Klinika szczególnie dba o wygodę i bezpieczeństwo pacjenta, zapewniając dojazd w obie strony, w umówionym wcześniej terminie. Dzięki temu nikt nie musi się martwić, że nie pojawi się na wizycie.

Współpraca z prestiżowymi klinikami

Coraz większe zapotrzebowanie na leczenie okulistyczne za granicą, zmobilizowało firmę do poszerzenia swoich działań poza Polskę. Dzięki temu zabieg usuwania zaćmy można bez problemu przeprowadzić w Czechach. Pakiety Centrum okulistyczno-optycznego gwarantują darmowy przejazd, zakwaterowanie oraz profesjonalny zespół, składający się z samych wykwalifikowanych lekarzy oraz pielęgniarek.

Szeroko rozbudowane pakiety zabiegowe

Zakres działań Centrum zmusił również jego założycieli do rozbudowania pakietów zabiegowych, które będą spełniały wymagania wszystkich klientów. Dzięki temu możliwy jest wybór odpowiedniej soczewki, doskonale dopasowanej do konkretnego oka, a także uzupełnienie ich o dodatkowe filtry, które z pewnością sprawdzą się w codziennym funkcjonowaniu. W ramach każdego pakietu wchodzi również ubezpieczenie, wizyta medyczna przed zabiegiem i nierzadko również leki pooperacyjne do domowej rekonwalescencji. Chętni mogą skorzystać także z możliwości noclegu i transportu, co z pewnością ułatwi dostanie się na wizytę kontrolną następnego dnia. Działania Kliniki skupiają się na zapewnieniu pacjentowi jak największego komfortu i bezpieczeństwa, przy stosunkowo niskiej cenie.

Leczenie zaćmy – dostosowanie soczewki

W zakresie działań pracowników Centrum okulistyczno-optycznego przez zabiegiem usunięcia zaćmy leży również dobranie odpowiedniej soczewki. Wyróżniamy tutaj soczewki sferyczne i antysferyczne. W wielu przypadkach świetnie sprawdzają się również filtry – filtr UV czy filtr światła niebieskiego dla osób, które wiele czasu spędzają na słońcu lub przed ekranem komputera. Dobrze dobrana przez specjalistę soczewka pozwoli cieszyć się dobrym wzrokiem przez wiele lat.

Zakres działania w Centrum okulistyczno-optycznym – na co zwrócić uwagę?

W profesjonalnej klinice zakres działań opiera się przede wszystkim na zapewnieniu pacjentowi bezpieczeństwa oraz komfortu podczas przeprowadzenia zabiegów. Klinika OneDayClinic oprócz tego zajmuje się skutecznym leczeniem zaćmy, a także zapewnia swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia operacji za granicą. To także miejsce, w którym świadczona jest opieka okulisty oraz innych specjalistów opieki nad wzrokiem: optometrysty, optyka i ortoptysty.