Wystawa zdjęć w Hali Stulecia – Marilyn Monroe

Aktualnie możemy już zobaczyć wystawę zdjęć słynnej gwiazdy Marilyn Monroe prezentowaną w Centrum Kongresowym znajdującym się przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Co możemy tam zobaczyć?

Dzień Dobry Marilyn

Wystawa zatytułowana jest „Dzień Dobry Marilyn” i prezentuje 142 zdjęcia z dwudziestego wieku autorstwa Miltona H. Greene’a. Autor fotografował różne gwiazdy, co możemy zobaczyć na wystawie, ale szczególnie zaprzyjaźnił się z Marilyn Monroe, która pozwoliła mu zrobić sobie wiele zdjęć, które można podziwiać właśnie na wystawie.

Cała kolekcja

Oprócz tych już prezentowanych zdjęć. Hala Ludowa zakupiła na aukcji ponad 3 tysiące odbitek, które będą prezentowane na kolejnych wrocławskich wystawach. Wiadomo już jednak, że z racji prac konserwatorskich, nie wszystkie zdjęcia będą pokazane publiczności.

zdjęcie Marilyn MonroeWystawa

Zbiór zdjęć jest nie tylko unikatowy, ale cała wystawa przemyślana jest tak, aby przenieść nas w klimat czasów Marilyn. Na ekspozycji możemy więc zobaczyć różowego Cadillaca, garderobę gwiazdy, czy też plan filmowy. Wystawa, to nie tylko zdjęcia, zachęca ona widza do aktywnego uczestnictwa i poprzez scenografię, jak i inne interaktywne atrakcje na przykład miejsca do zrobienia zdjęć.

Okazja

Jeśli chodzi o wystawę to jest to również niezwykła atrakcja, ponieważ wszyscy mogą ja oglądać bezpłatnie, codziennie oprócz poniedziałków od godziny 12 do 18 aż do 15 sierpnia.

Jest to niezwykła gratka dla fanów Marilyn, a także dla spragnionych kultury i klimatu dawnych lat. Oprócz tego jest to porcja dobrej fotografii, którą na pewno warto zobaczyć, zwłaszcza, że nie trzeba płacić za ta porcję kultury.

zdjęcia: Hala Stulecia