Nowe miejsca pracy we Wrocławiu

drzwi samochodowe w fabryceCieszymy się, że nasze miasto ciągle się rozwija. Dzięki czemu firmy chcą tu prowadzić inwestycje i otwierać filie swoich firm. To gwarantuje kolejne miejsca pracy, które to znów rozwijają potencjał miasta. Jakie będą najnowsze miejsca pracy?

150 kolejnych miejsc pracy dla informatyków

Firma Luxoft , globalny dostawca usług ITO już zatrudnia we Wrocławiu 300 informatyków. Do końca przyszłego roku planuje zatrudnić kolejne 150 osób. Wspiera klientów międzynarodowych w zakresie IT w bankowości inwestycyjnej, zarządzaniu ryzykiem, czy też tworzeni aplikacji mobilnej. Do swojej siedziby we Wrocławiu będzie poszukiwał programistów z doświadczenie, analityków biznesowych oraz osób na stanowiska kierownicze, menedżerskie. Jak pokazują statystyki , Wrocław stanowi 3 co do liczby zatrudnionych lokalizację dla nowoczesnych usług w Polsce. Pokazuje to, że w przyszłości możemy się spodziewać kolejnych miejsc pracy dla tak wyspecjalizowanych pracowników.

Praca dla pracowników produkcyjnych

We Wrocławiu znajdzie się także kolejne 200 miejsc pracy dla pracowników produkcji. Firma Gestamp planuje nową inwestycję na terenie Wrocławia. Będzie potrzebowała nowych pracowników do produkcji ram podtrzymujących silniki, skrzyni biegów, czy też kolumny kierownicy. Hiszpański producent zamierza zainwestować w naszych okolicach prawie 70 milionów złotych. Budowa zakładu ma się zakończyć pod koniec roku. Można podejrzewać, że od przyszłego roku produkcja ruszy pełną parą i kolejne osoby znajdą pracę.

Wrocław staje się coraz bardziej atrakcyjnym terenem pod inwestycja dla międzynarodowych korporacji i firm. Dzięki dobrej lokalizacji pomiędzy wschodem i zachodem Europy oraz dobrym zapleczem logistycznym (lotnisko, bliskość autostrady), to właśnie w naszej okolicy powstawać będą nowe miejsca pracy. Cieszy nas to, że miast się rozwija i powstają nowe stanowiska pracy, nie tylko dla wyspecjalizowanych pracowników, ale również dla pracowników produkcji, oby tak dalej.