Afrykarium – atrakcja na mapie Wrocławia

tunel w afrykarium

Afrykarium otworzono 26 października 2014 roku i już do tej pory zdążyło to miejsce odwiedzić ponad milion osób. Miejsce to powoli staje się wizytówką Wrocławia. W czym tkwi sukces i dlaczego to miejsce jest warte odwiedzenia?

Wyjątkowe oceanarium

Przede wszystkim jest to pierwsze oceanarium w naszym kraju. W Afrykarium mieści się tyle wody, co w 6 basenach olimpijskich. Jest to także niebywała gratka dla odwiedzających, którzy mogą podziwiać zwierzęta oraz ekosystemy pochodzące z jednego kontynentu – Afryki. Wybór jednego kontynentu to unikatowa decyzja na skalę światową. Jak jednak widać był to strzał w dziesiątkę, skoro tak wiele osób odwiedza zoo i oceanarium.

Zwierzęta

W Afrykarium znajdziemy ponad 7 tysięcy różnych gatunków zwierząt. Są to głównie ryby, ale możemy również podziwiać afrykańskie mrówniki, podobne do mrówkojadów; krokodyle, hipopotamy nilowe oraz rekiny. W oceanarium zobaczymy również rafę koralową i wiele innych ekosystemów z Czarnego Lądu.

Jakie ekosystemy Afryki możemy podziwiać w Afrykarium?

Począwszy od plaż i raf koralowych z Morza Czerwonego, przez rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów z terytorium Nambii oraz i dżunglę z dorzecza Kongo.

budynek afrykarium

Za ile i kiedy?

Afrykarium jest otwarte we wszystkie dni tygodnia do godziny 19, jedynie w poniedziałek do 18. Ceny biletów indywidulanych normalnych to 40 złotych, natomiast ulgowych to 30 złotych. Bilety grupowe są oczywiście tańsze.

Dlaczego warto odwiedzić Afrykarium?

Afrykarium możemy zobaczyć z czystej ciekawości. Zobaczymy wielkie baseny z żyjącymi tam zwierzętami, które również podobnie koegzystują w naturalnym środowisku. Warto przybliżyć sobie, jak dokładnie wyglądają zwierzęta Afryki i podziwiać, jak wygląda ich naturalny ekosystem. Jest to okazja, aby zobaczyć i poznać nowe zwierzęta i podziwiać naturę i jej różnorodność.

Afrykarium we Wrocławiu pretenduje do najchętniej oglądanej atrakcji biletowej w Polsce. Według prognoz do końca roku odwiedzi je już ponad 2 miliony osób. Czy i Ty będziesz wśród nich?

źródło zdjęć: Afrykarium