Terapia leczenia alkoholizmu we Wrocławiu

Co się dzieje w momencie przerwania terapii?

Zależy jaki jest powód przerwania terapii. Jeżeli w trakcie leczenia zdecydowaliśmy się na spożycie alkoholu i skutki były bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne dla naszego zdrowia do takiego stopnia, że trzeba było usunąć wszywkę z Esperalem – musimy wszystko zaczynać od nowa. Wszywka jest naprawdę doskonałą metodą leczenia, jednak bardzo ważna jest kwestia, jaki kto ma organizm i jakie reakcje występują i w jakim natężeniu. Jeżeli natomiast odstawimy tabletki Esperal, po prostu jest to zakończenie terapii. Po takim przerwaniu leczenia musimy pamiętać o tym, że należy dać organizmowi czas i nie spożywać alkoholu przez około 7 dni.

alkohol-problem

Ile osób decyduje się na ten rodzaj terapii?

Terapia z użyciem leku Esperal, czy jest to terapia w tabletkach czy wszywka – jest to skuteczna nowoczesna metoda na pozbycie się zgubnego nałogu. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę terapii, ponieważ jej skuteczność jest wysoka ze względu na specyficzność działania. Istnieją różne fora internetowe, na których można zapoznać się ze zdaniem innych na temat terapii esperalem. Można także zyskać wsparcie, ponieważ alkoholizm jest częstym problemem.

Czy istnieje specjalna dieta przy tego rodzaju terapii?

Przy odbywaniu jakiejkolwiek terapii wiemy, że jeden lek nie wystarczy. Esperal oczywiście jest skuteczny jednak warto połączyć leczenie ze zdrowym trybem życia. Nie ma ściśle określonej diety przy tego rodzaju terapii, jednakże w walce z uzależnieniem może nam pomóc lekarz dietetyk. Wymagane są najważniejsze witaminy, bez których samym stosowaniem leku nie odbudujemy zrujnowanego przez nałóg zdrowia.