Mobilny serwis maszyn rolniczych

Regularny przegląd oraz serwisowanie maszyn rolniczych pozwala na zachowanie ich odpowiedniego stanu technicznego oraz uniknięcie niespodziewanych usterek, które mogą wystąpić niemalże wszędzie. Wiadomo jednak, iż maszyna zawsze pozostanie maszyną, a usterka zawsze może się pojawić – nawet w przypadku zupełnie nowych maszyn rolniczych. Często dochodzi do sytuacji uszkodzenia pojazdu podczas wykonywania prac w gospodarstwie i całkowitego unieruchomienia go. Innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym dla rolników jest mobilny serwis maszyn, który w jak najkrótszym czasie dojedzie bezpośrednio do klienta i zajmie się naprawą uszkodzonego pojazdu.

Mobilny serwis maszyn rolniczych – zalety

Główną zaletą mobilnego serwisu maszyn rolniczych jest jego dopasowanie się do potrzeb klienta. Jeśli usterka pojazdu miała miejsce w szczerym polu oraz jest możliwa do usunięcia przez takowy serwis to usługa zostanie wykonana na miejscu zdarzenia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie wymusza na właścicielach maszyn rolniczych organizowania kosztowanego holowania ich do zakładu naprawy.

Dużym plusem wyboru mobilnego serwisu jest także szybkość wykonywania usługi, która najczęściej zamyka w się w ciągu kilku godzin od zgłoszenia usterki – w zależności od stopnia skomplikowania oraz dostępności części zamiennych.

Mobilny serwis jest także stosunkowo tanim rozwiązaniem w porównaniu do przymusowego holowania ciężkich i dużych maszyn rolniczych i dostarczenia ich do zakładu napraw. Tego typu rozwiązanie jest innowacją dostępną w branży rolniczej, cieszącą się coraz większą popularnością wśród grupy nowoczesnych rolników.

Mobilny serwis maszyn rolniczych

Jakich napraw można dokonać za pośrednictwem mobilnego serwisu?

Wzywając mobilny serwis maszyn rolniczych można liczyć na naprawę od ręki takich usterek jak np.:

  • przebita opona,
  • wymiana łożysk w kołach,
  • wymiana łańcuchów napędzających,
  • wymiana innych drobnych elementów, które mogą ulegać uszkodzeniom.

Mobilne serwisy zajmują się także uszkodzeniami i wymianą części zamiennych – jeżeli tylko lokalizacja pozwala na wykonywanie tego typu prac. Oczywiście nie każda z usterek może być usunięta na miejscu, dlatego mobilny serwis daje możliwość demontażu uszkodzonego elementu oraz jego transport do serwisu. Dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów związanych z holowaniem całego pojazdu.

Warto wiedzieć, że mobilny serwis jest w stanie podjąć się także szybkiej diagnozy usterki, napraw mechanicznych silników i skrzyń biegów, układów hamulcowych, chłodzenia i wspomagania, a także napraw pneumatyki i elektryki. Naprawy mobilne mogą być także realizowane na terenie gospodarstwa klienta, pod warunkiem, że jest to tylko możliwe. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania mobilnych przeglądów układów klimatyzacyjnych i diagnozy wszelkich nieprawidłowości w działaniu pojazdu.

Czy warto wybierać serwis mobilny maszyn rolniczych?

Zdecydowanie warto decydować się na wybór mobilnego serwisu maszyn rolniczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dokonać wszelkich napraw pojazdu na terenie gospodarstwa właściciela bez konieczności transportowania maszyny bezpośrednio do serwisu. Jest to duże ułatwienie i oszczędność dla rolników ze względu na brak konieczności organizowania transportu ponadgabarytowego, który jest bardzo kosztowny. Innowacja, jaką jest mobilny serwis maszyn rolniczych, cieszy się coraz większą popularnością wśród rolników, którzy wykryli niespodziewaną usterkę w swoim zapleczu maszynowym.

Mobilny serwis maszyn rolniczych zajmuje się naprawami większości marek ciągników oraz kombajnów,
a w szczególności liniami Deutz-Fahr. Istotny jest fakt, że mobilne naprawy nie zawsze są w stanie usunąć wszystkie usterki. Jeżeli dochodzi do sytuacji, w której uszkodzeniu uległa cała jednostka napędowa wraz z silnikiem to może okazać się, że niezbędny będzie jego transport do profesjonalnego zakładu z odpowiednim zapleczem narzędziowym.

Mobilny serwis maszyn, a czas naprawy

Bardzo często mobilny serwis jest dostępny niemalże od ręki, jeżeli wezwanie dotyczy drobnej usterki jak np. przebita opona lub rozbita szyba. Jeżeli jednak uszkodzeniu uległy elementy ciągnika lub innej maszyny rolniczej i wymagają wymiany na nową to czas reakcji znacznie się wydłuża. Jest to związane z przymusem zakupu lub nawet sprowadzanie nowej części zamiennej. Jeżeli jednak produkt jest dostępny w hurtowni mobilnego serwisu to można liczyć na sprawną wymianę elementu nawet w ciągu kilku godzin. Dzięki temu mobilny serwis staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród rolników.