Logical Room – nowa gra we Wrocławiu

Krew na podłodze, przerażające krzyki za ścianą, tajemnicze przedmioty i świadomość, że w pokoju ukryta jest bomba, która wybuchnie za godzinę – a drzwi są zamknięte… Nie, to nie recenzja horroru – to początek gry, w jaką coraz chętniej grają wrocławianie.

Exit Game

Gry typu escape room bazują na prostym schemacie – zamknięty pokój, mnóstwo pozornie przypadkowych wskazówek, przerażająca sceneria i ograniczony czas, w którym należy rozwiązać fabułę, znajdując wyjście. Bardzo popularne w formie gier komputerowych, od paru lat pojawiają się również w wersji life escape game.let me out WrocławGodzina czasu może nie wystarczyć, jeśli drużyna – zazwyczaj od dwóch do pięciu osób – nie zaangażuje się maksymalnie, wykazując umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczość, kreatywność oraz umiejętność współpracy. Wskazówek jest bardzo dużo, nie wszystkie są przydatne. Trzeba też wiedzieć, które wykorzystać najpierw. Nie ułatwia tego sceneria – zazwyczaj nawiązująca wystrojem do popularnych filmów bazujących na tym schemacie, typu Piła, Cube itp.

Let me out na żywo

Gry tego typu są polecane raczej osobom o mocnych nerwach – albo takim, którzy po prostu lubią mocne wrażenia. Grając w Let me out możesz przekonać się, czy potrafisz powiązać pozornie zbędne informacje i jak sobie radzisz z rozwiązywaniem logicznych zagadek. To także doskonała okazja do wzmocnienia relacji w grupie – niektórych zadań nie da się wykonać w pojedynkę, a połączone siły i umiejętności wszystkich członków zabawy są jedyną szansą, by znaleźć wyjście.

let me out WrocławJeśli grupa zupełnie sobie nie radzi, organizator może pomóc wskazówką czy jakąś podpowiedzią, jednak to uczestnicy muszą wykonać wszystkie zadania. Teoretycznie gry są dostępne od 16 lat, jednak niektóre mają scenariusz zarezerwowany tylko dla pełnoletnich uczestników. Osoby poniżej szesnastego roku życia mogą wziąć udział w zabawie pod opieką rodziców – warto jednak zastanowić się, czy małoletni powinni brać udział w tego typu rozrywce, która opiera się na silnych emocjach oraz rozgrywana jest w scenerii rodem z horroru.

We Wrocławiu rozrywkę tego rodzaju oferuje 13 firm. Większość zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta lub w jego pobliżu. Pokoje gier oferują zróżnicowane scenariusze o różnym stopniu trudności. Oferują także specjalne oferty urodzinowe, na wieczory kawalerskie i imprezy integracyjne dla firm.