Bądź piękna w Krakowie

Medycyna estetyczna – Kraków dla urody

Jak każde większe miasto, tak samo i Kraków może pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą ośrodków i placówek medycznych, które oferują rozmaite usługi związane ze zdrowiem i urodą. Wprawdzie medycyna estetyczna w Krakowie rozwija się tak samo, jak w innych miastach Polski, warto jednak wiedzieć, jakie konkretnie zabiegi proponują klientkom – oraz klientom, gdyż nie tylko kobiety przychodzą w takie miejsca, wbrew obiegowej opinii – najlepsze gabinety urody.

Wiele z nich oferuje proste wydawałoby się zabiegi, podobne do tych, które można zamówić w gabinecie kosmetycznym czy kosmetologicznym. Różnią się one jednak tym, że ich celem jest nie tylko poprawienie wyglądu, ale także kuracja, na przykład skóry, mająca zniwelować problemy, których nie mogą poprawić zwykłe maseczki czy peelingi. Specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej często wykonują kuracje dedykowane pacjentom ze specyficznym schorzeniem skóry.wygładzanie zmarszczek Kraków

Medycyna estetyczna to połączenie rozwiązań nowoczesnego leczenia oraz kosmetologii. Pod okiem lekarza specjalisty wykonuje się zabiegi – z reguły nieinwazyjne – które pozwalają na poprawienie wyglądu danej osoby. Z tym wiąże się zazwyczaj poprawa samopoczucia psychicznego. Przywrócenie młodzieńczego wyglądu jest dla wielu osób celem niemal priorytetowym.

Botox czy kwas hialuronowy

medycyna estetyczna kraków nowa huta

Skorzystaj z usług medycyny estetycznej w Krakowie Nowa Huta

Jak można poprawić wygląd twarzy? To na niej przecież – oraz na szyi i dłoniach – najbardziej uwidaczniają się wszelkie niedoskonałości i oznaki starzenia się. Jednym z popularniejszych sposobów jest wygładzanie zmarszczek i wypełnianie bruzd nosowo wargowych, które można wykonać przy pomocy różnych środków. Często mówi się o iniekcji kwasu hialuronowego – działa on w głębokich warstwach skóry, poprawiając jej napięcie i regulując odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu odzyskuje ona odmłodzony wygląd, jest lepiej napięta, dzięki czemu poprawia się również kształt twarzy.

Innym popularnym i także skutecznym sposobem jest botox, którego działanie utrzymuje się – jak w przypadku kwasu hialuronowego – około sześciu miesięcy, czasem nawet do ośmiu. Botoks wypełnia zapobiega pogłębianiu się zmarszczek oraz wygładza istniejące, tak że skóra wydaje się uniesiona, ujędrniona i bardziej sprężysta. Zyskuje więc cechy charakterystyczne dla młodej cery.

Wykonywanie zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem. Chodzi o rozpoznanie problemu, tak by zaproponować klientowi kurację najlepiej dostosowaną do jego potrzeb. Tylko wtedy efekty będą wymierne i zadowalające. Lekarz musi również sprawdzić, czy pacjent nie jest uczulony na jakąkolwiek substancję, zawartą w podawanych preparatach. Inaczej efekt może być odwrotny do zamierzonego.