Jak wybrać odpowiedni kurs samoobrony we Wrocławiu?

Kursy samoobrony są dedykowane przede wszystkim kobietom, które pragną móc samodzielnie obronić się przed napastnikiem. Warto jednak wiedzieć, że w treningach prowadzonych przez profesjonalistów mogą brać udział również mężczyźni. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, że każdy może wynieść z nich coś wartościowego.

Mieszkając we Wrocławiu znalezienie kursu samoobrony nie jest trudne. O wiele bardziej skomplikowane jest znalezienie takiego trenera, który w prosty sposób przekaże swoją wiedzę, a jednocześnie nauczy podstawowych technik samoobrony, wykorzystujących elementy sztuk walki. Jak zatem wybrać odpowiedni kurs samoobrony, aby nauczyć się na nim jak najwięcej?

Kurs samoobrony prowadzony przez profesjonalistę

Kurs samoobrony, który prowadzony jest przez doświadczonego profesjonalistę oraz trenera różnych sztuk walki znacznie różni się od treningów organizowanych na popularnych salach i siłowniach we Wrocławiu. Z racji tego, że kurs samoobrony to nie tylko nauka chwytów oraz ruchów, prowadzących do zakończenia walki z napastnikiem, ale również szereg innych umiejętności, które będą przydatne w sytuacji zagrożenia życia.

Warto zatem zwrócić uwagę na to, że kurs samoobrony to przede wszystkim umiejętność uniknięcia bezpośredniego starcia, a w przypadku osaczenia – szybkiego uwolnienia się i ucieczkę. Samoobrona to głownie umiejętność obrony siebie i stworzenie sobie bezpiecznego pola do ucieczki.

Kurs samoobrony prowadzony przez profesjonalistę realizuje zupełnie inne założenia niż popularne treningi. Podczas zajęć uczestnicy uczą się łączenia elementów różnych sztuk walki – takich jak krav maga czy jujitsu i taekwondo. Pojawiają się także sekwencje ruchów pochodzących z brazylijskiego jujitsu.kurs samoobrony

Czego nauczysz się na kursie samoobrony we Wrocławiu?

Na kursie samoobrony oprócz podstawowych technik ochrony własnego życia, instruktor powinien przedstawić techniki kopania oraz obalania czy obezwładniania przeciwnika podczas jego ataku. Istotne jest również poznanie wszystkich możliwych technik, które ułatwią orientację w przestrzeni podczas sytuacji zagrożenia życia. Z racji tego, że w sytuacjach niespodziewanych stres i panika biorą nierzadko górę, umiejętność znalezienia drogi ucieczki może być nadzwyczaj przydatna.

Ćwiczenia przedstawiane na kursie samoobrony powinny również skupiać się na pozyskaniu jak najwięcej siły oraz dynamiki, która da szansę atakowanej osobie na oswobodzenie się. Mocne ciosy, w które wkładana jest cała siła, pozwalają na szybkie wydostanie się z uścisku i ucieczkę.

Odpowiedni kurs powinien być prowadzony przez certyfikowanego instruktora samoobrony, który doskonale wie w jaki sposób prowadzić treningi, dostosowując je do możliwości fizycznych oraz umiejętności wszystkich uczestników, bez względu na płeć.

Kurs samoobrony we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę?

Większość instruktorów samoobrony we Wrocławiu proponuje swoim uczestnikom poznanie jedynie podstawowych technik polegających na uniknięciu ataku. Część z nich uczy również w jaki sposób oswobodzić się z uścisku. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy będzie w stanie wykonać te ćwiczenia, zwłaszcza jeśli przeciwnik okaże się większy i lepiej zbudowany. W praktyce trudno jest wykorzystać tę wiedzę, jeśli instruktor nie nauczy panowania nad stresem i przekładania strachu w siłę uderzenia.

Kurs samoobrony nie powinien zatem polegać jedynie na poznaniu podstawowych technik uderzania i kopania czy też szarpania za ubrania. Te umiejętności nic nie dadzą, jeśli ofiara ataku będzie próbowała w ten sposób obezwładnić większego od siebie przeciwnika zamiast oswobodzić się z chwytu i uciekać, przy zachowaniu orientacji w terenie.

Dlaczego warto wybrać się na kurs samoobrony do doświadczonego trenera?

zadbaj o samoobrone

W jaki sposób zatem wybrać odpowiedni kurs samoobrony? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby był on prowadzony przez instruktora posiadającego odpowiednie kwalifikację do

prowadzenia tego rodzaju kursów. W dalszej konieczności istotne jest doświadczenie prowadzącego, który nauczy wszystkich uczestników nie tylko podstaw samoobrony, ale również skupi się na jakości wyprowadzanych ciosów oraz pomoże zapanować nad oddechem i strachem.

Na odpowiednim kursie samoobrony trenujący przedstawi poprawną definicję tego terminu i zgodnie z jej brzmieniem przygotuje kursantów do tego, aby wykorzystać nabytą wiedzę oraz umiejętności w sytuacji zagrożenia życia. Jednocześnie zadba o to, aby sekwencje ćwiczeń i symulacje zagrożenia były dostosowane do możliwości uczestników.