Wrocławski rynek nieruchomości a kupno nieruchomości komercyjnej

Dolnośląska metropolia cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku nieruchomościami, zarówno mieszkalnymi jak i komercyjnymi. To na tych drugich skupimy większą uwagę w tekście. Na rynku nieruchomościami można zaobserwować ogromne zainteresowanie inwestycjami w obiekty komercyjne. Co ciekawe, deweloperzy coraz chętniej podejmują się najmu lokalu usługowych. W tym wpisie opiszemy aktualną sytuację na wrocławskim rynku nieruchomości. Wyjaśnimy też skąd tak duży popyt na nieruchomości przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej.

Czym charakteryzuje się wrocławski rynek nieruchomości?

Stolica województwa dolnośląskiego znalazła się w pierwszej setce w rankingu najlepszych miejsc do życia w 2017 roku. Ranking ten opublikowała firma doradcza Mercer. We Wrocławiu odnotowano również wzrost liczby mieszkańców. W 2016 roku miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Co ciekawe – na przestrzeni ostatnich lat PKB w mieście wzrosło o ok. 50%. Nieustanny rozwój w wielu dziedzinach życia powodują, że w stolicy Dolnego Śląska chce się mieszkać. Tętniąca życiem metropolia stanowi zainteresowanie wśród deweloperów jak i osób szukających miejsc do życia. Coraz chętniej wybieramy nowoczesne osiedla. Nie zapominajmy jednak o wielkich inwestycjach mających na celu rewitalizację starych kamienic czy budynków.

Jakie są ceny na rynku nieruchomości we Wrocławiu?

Można by rzecz, że każdy chce tu mieszkać, lecz nie każdego na to stać. We Wrocławiu ceny mieszkań i domów są wysokie. Najdroższe nowe mieszkania mieszczą się w dzielnicach Śródmieście oraz Stare Miasto. Głównie tam powstają luksusowe apartamenty, które mają sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednych. Przeważnie tańsze części Wrocławia to Krzyki oraz Fabryczna. Najtańsza zaś dzielnica to Psie Pole. Co ciekawe, dużym zainteresowaniem cieszy się również Nadodrze. To tam można podziwiać piękne zabytkowe kamienice z XIX i XX wieku.
Rynek najmu wygląda bardzo podobnie. Średnie koszty z roku na rok są coraz wyższe, jednak nawet to, nie zniechęca coraz liczniej przybywających do Wrocławia rodaków.

lokale usługowe do wynajecia

Nieruchomości komercyjne we Wrocławiu

Bardzo liczna grupa osób, w tym inwestorzy i przedsiębiorcy, słysząc o inwestowaniu w nieruchomość wyobrażają sobie zakup mieszkań lub domów w celu najmu lub ewentualnej dalszej odsprzedaży. Jak się okazuje, inwestycje w nieruchomości biznesowe są teraz najbardziej dochodowe. Ale czym właściwie są nieruchomości komercyjne?

Nieruchomość komercyjna definiowana jest jako nieruchomość przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej. Przykładem może być budynek biurowy czy magazyny. Ale takich miejsc jest o wiele więcej, na przykład powierzchnie sklepowe i restauracyjne, hale produkcyjne, pawilony handlowe. Aktywność inwestycyjna w segmencie nieruchomości komercyjnych rośnie, stąd coraz większy popyt na tego rodzaju biznes.

Czy warto inwestować w nieruchomości komercyjne?

Inwestycje w nieruchomości przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej są jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć. Jednak składa się na to wiele czynników i tylko dzięki naszej determinacji i dobremu zorganizowaniu jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.
Inwestycja w nieruchomość komercyjną musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana i przemyślana.
Głównymi zaletami inwestycji w nieruchomości biznesowe są:
– wyższe stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału niż w przypadku lokat bankowych czy obligacji;
– większe nadzorowanie lokalu przez najemcę;
– niższe oprocentowanie kredytu inwestycyjnego niż kredytu hipotecznego.

biura na wynajem

Gdzie szukać ogłoszeń nieruchomości komercyjnych?

Znalezienie oferty lokalu przeznaczonego do prowadzenia działalności gospodarczej jest często bardzo czasochłonnym zajęciem. Jeśli myślisz o kupnie nieruchomości komercyjnej wygospodaruj czas na codzienne śledzenie sytuacji na rynku. Oprócz śledzenia atrakcyjnych propozycji na portach do tego przeznaczonych, zawsze możesz sięgnąć po gazetę. w której również zamieszczane są oferty nieruchomościowe. Dobrym pomysłem może być nawiązanie współpracy z lokalnym biurem nieruchomości. Osoby pracujące w tej branży doskonale znają obecną sytuację na rynku nieruchomościami, chętnie dzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.