Idealnie oświetlony park – oświetlenie uliczne LED

oświetlenie parkuPark to miejsce, do którego udają się ludzie, aby odpocząć od zgiełku miasta. Często także przez park prowadzą uliczki, którymi można dojść z jednego miejsca w mieście do drugiego. Codziennie takimi uliczkami przechadza się bardzo wielu ludzi. Park jest więc miejscem, do którego się chodzi, z którego się korzysta. W dzień nie ma z tym żadnego problemu, jednak w nocy park musi być odpowiednio oświetlony, aby dało się z niego korzystać. Jak wygląda idealne oświetlenie parków? Jakie powinno być natężenie lamp, tak by można było bez strachu korzystać z parku nawet po zmierzchu?

Jak dobrze oświetlić park?

Przede wszystkim światło w parku powinno być odpowiednio rozmieszczone, w taki sposób, aby cały park był oświetlony. W parku nie powinny znajdować się nieoświetlone lub niedoświetlone punkty, ponieważ mogą one stanowić niebezpieczeństwo. Dlatego co kilka metrów powinny być ustawione lampy dające dobrej jakości światło. W niektórych parkach doskonałym rozwiązaniem są także lampy chodnikowe, umieszczone w chodniku. Niemniej jednak one często mają mniejszy zasięg i jedyne co robią, to oświetlają drogę pod nogami. Co oczywiście także jest ważne, chociażby ze względu na to, aby o nic się nie potknąć. Przeważnie takimi lampkami oświetlone są także różnego rodzaju pomniki lub rzeźby ustawione w parkach, lub miejscach turystycznych.

Jednak ustawienie lamp w parkach co kilka metrów może wiązać się ze sporymi kosztami energii elektrycznej! W końcu coś te lampy musi zasilać, aby mogły one dawać odpowiedniej jakości światło. A jak wiadomo, państwo oraz poszczególne miasta nie szukają wydatków, a raczej szukają sposobów jak mogliby tych wydatków uniknąć, lub je zmniejszyć! Na szczęście istnieje kilka dobrych metod na to, w jaki sposób można zmniejszyć i to o sporo wydatki związane z oświetlaniem parków oraz innych miejsc często uczęszczanych w nocy!

Jak zmniejszyć koszty oświetlania parków?

Jak więc zmniejszyć koszty oświetlania parków? To bardzo proste – wystarczy do ich oświetlania używać lamp oraz żarówek LED. Taki sprzęt co prawda na początku generuje nieco większe koszta, ponieważ więcej kosztuje, jednak już w pierwszym miesiącu taka inwestycja się zwraca. Dobrze dobrane żarówki i lampy LED potrafią zmniejszyć koszty rachunków za prąd nawet o 70%! Biorąc pod uwagę, że lampy w parku powinny palić się przez całą noc i jest ich dużo, to można naprawdę sporo pieniędzy z miejskiego budżetu w ten sposób zaoszczędzić!

Oświetlenie uliczne LED to naprawdę dobry sposób na to, jak jednocześnie mieć dobrze oświetlone parki i inne miejsca publiczne, jak też sporo oszczędności! Nie trzeba wydawać wielkich kwot na to, aby mieć to, czego się chce.

Oświetlenie parku

Gdzie zamawiać dobre oświetlenie uliczne LED?

Na rynku wiele jest firm, które oferują oświetlenie uliczne LED, jak zatem wybrać tę odpowiednią, która nie tylko zamontuje oświetlenie, ale także przeprowadzi jego audyt? Prawda jest taka, że w tym wypadku warto zwrócić się w stronę producentów oświetlenia LED, ponieważ oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak takie oświetlenie powinno funkcjonować, jak je zamontować i w jaki sposób zrobić jego audyt. Dobrym przykładem takiej firmy jest firma Globus Lighting, która jest właśnie producentem oświetlenia LED. Zajmują się przede wszystkim oświetleniem przemysłowym, jednak mają także doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu oświetlenia ulicznego.

Taki producent oświetlenia ulicznego z pewnością będzie w stanie doskonale oświetlić każdy, nawet największy powierzchniowo park! Dobierze najlepsze jakościowo lampy uliczne LED, które będą dobrze oświetlać drogę i jednocześnie będą generować oszczędności na poziomie nawet 70% w porównaniu do lamp i żarówek tradycyjnych. Zdecydowanie więc jest to najlepsza i najbardziej opłacalna opcja, jaką można zastosować w parkach miejskich oraz bardziej turystycznych miejscach, które każdego dnia odwiedzane są przez wielu turystów, także w godzinach wieczornych, kiedy słońce już zaszło!