Co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

Stolicą województwa dolnośląskiego i jednocześnie jego największym miastem jest bardzo dobrze wszystkim znany, piękny i zabytkowy – Wrocław. Usytuowany nad rzeką Odrą przyciąga rocznie ponad milion turystów. Ze względu na liczbę wielowiekowych mostów nazywany jest również Wenecją Północy. Choć dorośli z całą pewnością będą pod wrażeniem historycznych budowli Starego Miasta, tak najmłodszym uczestnikom wycieczki warto zorganizować czas w sposób bardziej aktywny, np. wybierając się do ZOO lub Hydropolis. Jeśli zastanawiasz się, które z wrocławskich atrakcji turystycznych warto zobaczyć z dziećmi, to zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

Dlaczego Wrocław?

Wrocław to jedno z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. W 2016 roku zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Kultury a od 2019 roku nazywany jest także Miastem Literatury UNESCO.  Jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska. Mimo zniszczeń wojennych w mieście zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym, bądź zrekonstruowanych po wojnie. Choć Wrocław głównie kojarzony jest ze swoich zachwycających, wiekowych zabytków, świetnych restauracji czy nietuzinkowych wydarzeń kulturalnych to miasto ma nam o wiele więcej do zaoferowania.

Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska z dzieckiem nie musi oznaczać, że maluch będzie się nudził. W tym zachwycającym mieście możemy znaleźć wiele interesujących atrakcji będących źródłem ogromnej radości Twojej pociechy.

Z dzieckiem po Wrocławiu – czy warto podróżować z najmłodszymi?

Wrocław to miasto, które stoi otworem przed dziećmi i ich rodzicami. Najmłodsi turyści znajdą tutaj coś, co z pewnością przyciągnie ich uwagę. Różnorodność wszelkich atrakcji sprawi, że dziecko będzie nie tylko świetnie się bawić, ale również rozwinie swoje zainteresowania, nierzadko przeradzających się w pasję. Ponadto wiele badań psychologicznych potwierdza, iż wyjazdy pozytywnie wpływają na rozwój systemów mózgowych i wzrost inteligencji u dziecka. Warto wspomnieć, że hotele we Wrocławiu często są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia najmłodszych gości. Prócz tego należy pamiętać, że każdy wyjazd jest dla dziecka cenną lekcją, której nie doświadczy ani w przedszkolu ani w szkole.

Co warto zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

Hydropolis jest wyjątkowym centrum wiedzy o wodzie poświęconym jej unikatowym właściwościom i doniosłej roli. Wycieczka do Hydropolis łączy w sobie elementy edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.  Ekspozycja mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku, odrestaurowanym na potrzeby przedsięwzięcia. Dzięki niezwykłym i bardzo realistycznym multimediom, śmiało możemy poczuć się, jakbyśmy byli w środku oceanicznej głębi. Podróż do podmorskich światów jest nie tylko piękna, ale i ciekawa – poznajemy różnorodność wodnego życia, od mikroorganizmów ukrytych w kropli wody po gigantyczne ssaki morskie. Ciekawym elementem edukacyjnym może być także część poświęcona urządzeniom hydrotechnicznym oraz historia wodociągów. Co więcej – to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na całym świecie.

Kolejną nietuzinkową atrakcją Wrocławia jest Kolejkowo, które zabierze Was w niezapomnianą podróż przez miniaturowy świat. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę o łącznej powierzchni 260 metrów kwadratowych, przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Ta dokładnie odwzorowująca rzeczywistość i przedstawiająca życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa miniatura zaciekawi nie tylko najmłodszych uczestników wycieczki, ale także ich opiekunów.

Kolejkowo
We Wrocławiu nie brakuje ciekawych atrakcji dla dzieci. Następną z nich, która w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością jest ZOO. Na zwiedzanie ogrodu zoologicznego można przeznaczyć cały dzień, a i tak odczujemy pewien niedosyt.

Oprócz najbardziej kultowych miejsc wartych zobaczenia, możemy odkryć także te mniej powszechne, na przykład pawilon polarny dotyczący ochrony klimatu polarnego czy starą część zoo, gdzie zachowały się najstarsze gatunki drzew mające aż po 153 lat.

Do najchętniej odwiedzanych przez rodziny miejsc we wrocławskim zoo są: terrarium posiadające najbogatszą kolekcję na całym świecie, motylarnia – pomieszczenie dla prawdziwych miłośników przeróżnych gatunków motyli czy odrarium umożliwiające obserwowanie gatunków zwierząt, występujących w różnych częściach rzeki.

ZOO we Wrocławiu

Wrocław – idealne miejsce do podróżowania z dziećmi

Sposobów na zwiedzanie najatrakcyjniejszych miejsc we Wrocławiu jest naprawdę sporo. Szereg ciekawych obiektów jak wrocławskie ZOO, Kolejkowo czy Hydropolis gwarantują, że każda wycieczka do największej metropolii Dolnego Śląska będzie prawdziwą radością dla Twoich bliskich.