Bezpieczny i szybki sposób na znalezienie ciekawej nieruchomości.

W życiu każdego człowieka przychodzi moment gdy zastawia się nad zmianą lokalu mieszkaniowego. Stajemy wtedy w obliczu pytania: dom czy mieszkanie? Kupować działkę i budować na niej dom czy zdecydować się na już zbudowany dom? A może wynajem?

Bez względu na to, co postanowimy poszukiwanie naszej wymarzonej nieruchomości może być bardzo trudne i czasochłonne. Przeglądanie wielu, wielu ofert na stronach internetowych, jeżdżenie po całym mieście i oglądanie co ciekawszych propozycji może zmęczyć i poskromić entuzjazm każdego. Jak zatem radzić sobie z taką sytuacją? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z agencji nieruchomości i z usług profesjonalnego agenta.

Jak rozpoznać profesjonalistę?

Dobry agent nieruchomości poszczycić się  może licencją agenta nieruchomości, które wydawane są przez odpowiednie Ministerstwo. Dobry agent to osoba, która długo pracuje w branży, zna się na branży nieruchomości. Kiedy zdecydujemy się na usługi oferowane przez dobre biura nieruchomości, możemy liczyć na dodatkowe usługi, np. współpracę z doradcami kredytowymi i pomoc w uzyskaniu kredytu, pomoc prawną w przypadku trudnych sytuacji i nieruchomości o niepewnej sytuacji prawnej. Firmy zajmujące się wynajmem i sprzedażą nieruchomości często oferują również możliwość opieki nad wynajmem klienta – wyszukują osobę zainteresowaną wynajmem i opiekują się mieszkaniem oraz finansami przez cały czas trwania umowy.

Jak przygotować się do spotkania z agentem?

Przed spotkaniem dobrze jest ustalić podstawowe kwestie:

  • ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na nieruchomość
  • jak duża ma być ta nieruchomość (powierzchnia oraz ilość pokoi)
  • w jakim mieście i w jakiej dzielnicy ma się ona znajdować
  • określić konkretnie co chcemy znaleźć (dom, mieszkanie, działkę)
  • jakie są nasze priorytety (duży ogród, duży salon, taras…)

Kiedy mamy już listę podstawowych kwestii, możemy bezpiecznie udać się do pośrednika i przeprowadzić wstępną rozmowę.  Opowiadamy pośrednikowi o naszych potrzebach i o nieruchomości jakiej poszukujemy. W zależności od rodzaju i specyfiki naszych potrzeb zależy czas jaki będziemy musieli czekać na przedstawienie przez pośrednika kilku(nastu) ofert pasujących do naszych wymagań.

1444959763qz2tePlusy korzystania z agencji nieruchomości

Oszczędzamy bardzo dużą ilość czasu, jedno spotkanie z agentem na pewno nie będzie dłuższe niż kilka godzin, a często samodzielne przeszukiwanie internetu w celu znalezienie ciekawych nieruchomości zajmuje kilka tygodni codziennego przeszukiwania stron internetowych prezentujących rozmaite nieruchomości. Często zdarza się, że padamy ofiarą nieuczciwego sprzedawcy lub kupujemy dom, który jak się później okazuje jest obciążony wadami prawnymi – w takim wypadku nieoceniona może się okazać pomoc osób znających się na prawie nieruchomości i specjalizujących się w takich sytuacjach. Gdy współpracujemy z agencją nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów, takie usługi często są darmowe dla klientów.

Warto ułatwić sobie zadanie znalezienia nowego M i posłużyć się pomocą specjalistów w tej dziedzinie. Oszczędzi nam to wielu stresów i wielu godzin przed ekranem komputerze, spędzonych na szukaniu wyśnionej nieruchomości.