Zdjęcia z sesji ciążowej do rodzinnego albumu

Zdjęcia zrobione podczas ciąży są wspaniałą pamiątką z tego okresu – pozwalają przenieść się na moment w czasie i przypomnieć sobie radość, która towarzyszyła oczekiwaniu na przyjście na świat dziecka.

Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i doświadczeniu fotografów możesz dzisiaj zorganizować dla siebie sesję ciążową, która zostanie przeprowadzona w wybranym miejscu i w takim stylu, jaki jest Ci bliski. Koniecznie przeczytaj o tym, jak wygląda taka sesja i dlaczego warto się na nią zdecydować. Profesjonalną sesję ciążową można wykonać praktycznie wszędzie.

Co to jest sesja ciążowa?

sesje ciążowe Wrocław

Obecnie każdy dysponuje aparatem, którym da się zrobić dość dobre jakościowo zdjęcia i codziennie kolejne zapisywane są w pamięci telefonu, szczególnie wówczas, kiedy dzieje się w życiu coś ważnego.

Do takich okazji należy ciąża i oczekiwanie na narodziny nowego członka rodziny, który wniesie radość. Jednak, zamiast robić dziesiątki podobnych zdjęć, warto skontaktować się z profesjonalnym fotografem i umówić na sesję ciążową, która w niebanalny sposób zatrzyma w czasie okres, w którym oczekujecie na narodziny swojego dziecka.

Zalety sesji ciążowej

Sesje ciążowe są już niezwykle popularne, a w dalszym ciągu kolejne pary się na taką sesję decydują. A więc dlaczego warto? Po pierwsze dlatego, że są to zdjęcia dobrze przemyślane. Sesja jest robiona w miejscu, które wybierzecie sami, korzystając z porad fotografa. Nie chodzi tutaj więc o udokumentowanie faktu ciąży, lecz o stworzenie niezwykłej atmosfery, na którą zasługuje ten wyjątkowy czas, jakim jest okres ciąży. Co za tym idzie, zdjęcia są wizualnie piękne – pokazują więź rodziców oraz ich radość związaną z oczekiwaniem na narodziny dziecka.

sesja ciążowa Wrocław

Po drugie sesja ciążowa jest robiona przez profesjonalistę, dzięki czemu macie gwarancję, że zdjęcia będą naprawdę kreatywne i zrobione przez osobę doświadczoną w tej kwestii. Być może nie macie pomysłu na to, w jaki sposób takie zdjęcia z Waszym udziałem miałyby wyglądać – wówczas fotograf dokładnie opowie Wam jak do tego podejść i przedstawi swoje propozycje.

Jeśli chodzi o samą jakość zdjęć, będzie ona najwyższa, ponieważ profesjonalny fotograf posługuje się wyłącznie najlepszym sprzętem.

Czy kiedy robicie zdjęcia za pomocą telefonu komórkowego, drukujecie je? Czy są one zachowane w bezpiecznym miejscu, skąd można w każdej chwili je wyciągnąć i przejrzeć? Najczęściej zapomina się o tym i zdjęcia bez końca tkwią w pamięci telefonu, skąd często znikają, jeśli telefon ulega zniszczeniu i nie da się ich już przywrócić.

Z tego względu tradycyjne fotografie wydrukowane na dobrym papierze są niezmiennie najlepszą metodą przechowywania zdjęć. W ten sposób można je schować do rodzinnego albumu ze zdjęciami i będziecie mogli do nich wracać wy oraz Wasze dzieci, a potem także kolejne pokolenia. Jest to niezastąpiony sposób przekazywania sobie bezcennych wspomnień.

Przebieg sesji zdjęciowej

fotografia noworodkowa Wrocław

Profesjonalne sesje ciążowe wykonuje Fotograf Julia Socha.

Na początku zastanówcie się, czy chcecie wziąć udział w sesji obydwoje, czy tylko przyszła mama chce utrwalić na zdjęciach swój brzuszek przed porodem. Potem warto pomyśleć o miejscu, w którym sesja się odbędzie – czy w tle ma być przyroda, czy może chcecie, aby zdjęcia były robione w Waszym domowym zaciszu? Można do tego podejść na różne sposoby, a w podjęciu decyzji na pewno pomoże Wam fotograf, który przedstawi swoje pomysły i doradzi.

Trzeba również zdecydować, czy przyszła mama chce ubrać się w coś specjalnie przygotowanego do sesji, czy po prostu wybrać ubranie, które ładnie podkreśli brzuszek ciążowy. Wszystkie te elementy będą kreowały pewną atmosferę na zdjęciach.

Ciążowa sesja zdjęciowa zazwyczaj polecana jest w siódmym lub ósmym miesiącu ciąży, ponieważ wówczas przyszła mama nie męczy się podczas pozowania przez mniej więcej dwie godziny. Wiele jednak zależy od przyszłych rodziców – można przedyskutować sesję w dowolnym momencie. Rezultatem takiej sesji są piękne zdjęcia, które stają się jedyną w swoim rodzaju pamiątką związaną z czasem oczekiwania na dziecko. Robiąc zdjęcie, zatrzymywany jest czas i przez kolejne lata cała rodzina może wspominać ten okres, opowiadać o tym kolejnym pokoleniom i w ten sposób tworzyć silną więź.