Przeprowadzka we Wrocławiu? Nic prostszego!

Każdy z nas choć raz w życiu się przeprowadzał. Inni z nas przeprowadzali się kilka razy, a nawet kilkanaście. Bez względu na to ile razy mieliśmy do czynienia z przeprowadzkami zawsze zastanawiamy się jaką firmę transportową zatrudnić do przeprowadzki. Wybór firmy specjalizującej się w branży jaką są usługi transportowe jest nie lada problem. Wydawać by się mogło, że wybór będzie łatwy, prosty oraz przyjemny. Jednak jest w zasadzie dokładnie odwrotnie. W zasadzie to w każdym mieście jest nawet kilkanaście firm świadczących usługi przeprowadzkowe.

Jak wybrać firmę, która pomoże nam w przeprowadzce?

Musimy więc wiedzieć na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tą jedną, jedyną firmę transportową. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Poleca się by sporządzić sobie najlepiej w formie pisemnej wszelkie kryteria wyboru firmy świadczącej usługi transportowe. A jakie ważne kwestie należy poruszyć? Pierwsza kwestia to odpowiedź na pytanie czy firma świadcząca przeprowadzki posiada własne ubezpieczenie mebli. Kolejna kwestia, o której powinniśmy się dowiedzieć to fakt czy wybrana przez nas firma oferuje nam spisanie z nami dokładnej umowy. Ważne by w danej kwestii firma transportowa brała odpowiedzialność materialną za wszelkie możliwe uszkodzenia, które powstały w wyniku naszej przeprowadzki. Kolejna kwestia dotyczy ceny. Musimy się obowiązkowo dowiedzieć jak wygląda elastyczność przedsiębiorstwa. Chodzi o to czy dana firma oferuje tylko i wyłącznie wycenę przeprowadzki liczoną w formie stawki godzinowej czy też może można umówić się na cenę od całości. Wybrana przez nas firma powinna być profesjonalna. Każda szanująca się firma powinna posiadać dobrze zrobioną stronę internetową.

transport

Na stronie każdy potencjalny klient powinien bez zbędnych trudności znaleźć wszelkie informacje o danej firmie, opisy realizacji jak i obszerną galerie zdjęciową. Z reguły mamy wątpliwości czy lepiej wybrać małą firmę przeprowadzkową czy raczej od razu powinniśmy się zdecydować na firmę większą. Duże firmy posiadają kilkadziesiąt samochodów oraz także filie w poszczególnych województwach. Mniejsze firmy to z reguły firmy rodzinne, które działają tylko i wyłącznie w jednej miejscowości i posiadają jedynie kilka samochodów. Każdy kto przeprowadzał się kilka lat temu to wie, że dużo łatwiej było wtedy wybrać firmę świadczącą usługi transportowe. Obecnie sytuacja na naszym rynku znacznie się zmieniła. Za wzrost firm odpowiada głównie wzrost firm rodzinnych. Firmy te z reguły charakteryzują się bardzo wysokim poziomem usług. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że mniejsze firmy mają mocno ograniczone zasoby zarówno materialne jak i ludzkie. Dlatego też terminy w mniejszych firmach świadczących usługi transportowe może być znacznie dłuższy niż termin u firm przeprowadzkowych, należących do firm uważanych za większe. Musimy więc o wyborze firmy zdecydować samodzielnie. Warto także przed wyborem danej firmy zaznajomić się z opiniami na temat pracy danej firmy.