Jak działają deweloperzy we Wrocławiu?

Zysk ze sprzedaży czy zysk z kupna?

Wszyscy jesteśmy kuszeni ideą kupna domu, buduje się je i sprzedaje z ogromnym zyskiem. Niestety to nie jest tak proste jak się wydaje. Według jeden z agencji, remont nieruchomości jest pełen pułapek, a na rosnącym ich rynku można stracić duże sumy pieniędzy. Jako amator bardzo łatwo może być lekceważyć koszt budowy i musi upłynąć czas, aby zakończyć to co się zaczęło. Jest to błąd: zbudowanie budynku miało zająć cztery miesiące, zajęło 18 miesięcy. Panel ekspertów własności nakreślił najgorsze błędy popełniane przez amatorów deweloperów, oraz wskazał jak można ich uniknąć.

Zakup w niewłaściwym obszarze

Jest to jeden z najbardziej podstawowych błędów „wannabe” deweloperów, zgodnie z tym co twierdzą konsultanci ds. nieruchomości. Wierzą, że to będzie kolejny obszar dobrego zysku, ale jeśli nie jest to miłe miejsce do życia, dlaczego ktoś chciałby spędzić tam życie i nabyć nieruchomość?” Domy na lub poza ruchliwymi głównymi drogami oraz w obszarach o słabej komunikacji liniowej, są zawsze narażone na to, że nie wzbudzą wysokiego zainteresowania wśród osób poszukujących nowego mieszkania. Większość amatorskich deweloperów uważa, że łatwiej jest znaleźć okazję, niż jest to w rzeczywistości, dodaje inny specjalista. Są w konkurencji z profesjonalistami, którzy spędzają sto procent swojego czasu polując na rentowne projektów. Nie należy ulegać pokusie, aby pożyczyć więcej niż można sobie pozwolić, bez względu na to, ile pieniędzy mógłbyś zarobić, ostrzega ekspert ds. deweloperów. Zawsze warto rozejrzeć się za najlepszą możliwą ofertę i być realistycznym w stosunku do całego projektu renowacji. Porady dot. rynku mieszkań przygotowała dla Was firma Opty-Dom Development

Sprawdź każdą budowę i każdą nieruchomość

Twój projekt renowacji jest tylko tak dobry, jak twój budowniczy. Zakres ich pracy warto wywnioskować na podstawie działań dla poprzednich klientów. Przed udzieleniem im pozwolenia na działania, upewnij się, że już podpisali kontrakt co do stałej ceny – bez tego mógłbyś zostać oszukany, jeśli budowa trwa dłużej niż oczekiwano.

Czym zajmują się deweloperzy we Wrocławiu?

Bycie deweloperem oznacza zdolność do samodzielnego myślenia odnośnie prowadzenia nowych inwestycji. Początkujący deweloper może zaczynać od wykupowania starych budynków i przeprowadzaniu remontów, dopiero później można zastanowić się nad rozpoczęciem pierwszej inwestycji budowania nieruchomości. Trudnym zadaniem jest znalezienie wolnego gruntu w atrakcyjnej lokalizacji. Niektórzy deweloperzy dość odważnie stawiają na nową zabudowę w centrum lub w pobliżu mniej atrakcyjnych zabudowań, np. przedwojennych, podniszczonych kamienic. W ich opinii zawsze znajdą się chętnie na takie lokale mieszkalne, aczkolwiek rzeczywistość podsuwa zupełnie inne rozwiązania – mieszkania w centrum rzadko są chętnie nabywane. Mieszkańcy miast wolą kupić nowe mieszkania na obrzeżach albo nawet poza nim, w bliskiej odległości od dobrej drogi dojazdowej do najważniejszych miejsc w mieście. Obecnie najpopularniejsze są nowe osiedla zlokalizowane w pobliżu obwodnic.