Bilety PKP – gdzie można je kupić?

Na większość ważnych wydarzeń kulturalnych musimy mieć odpowiedni bilet. Bez wejściówki nie dostaniemy się na koncert, mecz czy spektakl teatralny. Nie inaczej jest w przypadku podróży pociągiem. Oczywiście tu nikt nie sprawdza przy wejściu naszych przepustek, ale możemy być pewni, że zostaną one skontrolowane w trakcie podróży. Lepiej więc nie igrać z ogniem i nie decydować się na tak zwaną jazdę na gapę. Przejdźmy zatem do możliwości sprzedaży i odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie: gdzie można kupić interesujący nas bilet? 

Kwestia zakupienia odpowiedniego biletu zmienia się na przestrzeni lat. Dziś do wyboru pozostaje więc klasyczna kasa biletowa, automaty, ale również różnego rodzaju aplikacje mobilne, no i oczywiście systemy internetowe.

Wady i zalety poszczególnych sposobów kupowania biletów

Pierwszym sposobem na to, by zakupić bilet kolejowy jest oczywiście udanie się na konkretną stację. Na miejscu funkcjonują tradycyjne kasy biletowe i choć jest to rozwiązanie klasyczne i nadal bardzo często praktykowane, tak naprawdę coraz więcej osób z niego rezygnuje. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę wiele niedogodności związanych z kupowaniem biletu w ten sposób. Po pierwsze nie zawsze miejsce odjazdu pociągu znajduje się w mieście, w którym mieszkamy. Na stację nierzadko musimy więc fatygować się wiele kilometrów. Wszystko po to, by stanąć w kolejce, a później wrócić z powrotem do domu. Co więcej, nie jest wcale powiedziane, że bilet zdobędziemy. Ile razy zdarza się przecież, że po dotarciu na miejsce okazuje się, iż całość została już wyprzedana. Oczywiście kasy nadal cenione są przez osoby bez dostępu do Internetu. Ludzie starsi lub tacy, którzy nie są zbyt biegli w obsłudze systemów internetowych, z pewnością cieszą się, że takowe nadal funkcjonują.

kolejka

 

 

 

 

 

 

 

Drugim sposobem na zamówienie biletu jest skorzystanie z systemu internetowego. Coraz więcej osób wybiera właśnie rozwiązanie tego typu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ono wygodne, bezproblemowe załatwienie sprawy. Nie ma tu mowy o stracie czasu, bo wszystko organizujemy w zaciszu własnego mieszkania. Co więcej, system powiadamia nas o możliwościach, z których możemy skorzystać. Nie musimy stać w kolejce, nie dowiemy się też, że przyjechaliśmy na darmo, bo bilety zostały wyprzedane. Wszystkie potrzebne informacje uzyskujemy nie wychodząc nawet z domu.

Innymi sposobami są kolejno: aplikacje mobilne, automaty, a także kupowanie biletów z drugiej ręki. Ten ostatni sposób nie jest polecany. Jeśli decydujemy się na kupno biletu od osoby, która z podróży zrezygnowała, możemy zostać oszukani. Nie dajmy się nabrać na tego rodzaju oferty. Bilety na pociąg są zazwyczaj opatrzone konkretnym imieniem i nazwiskiem.

System online i jego możliwości

Jak widać, sposobów na kupienie biletu jest całe mnóstwo. Na uwagę z pewnością zasługują jednak systemy online. Dzięki nim podróżowanie staje się nowoczesne i wygodne. Dla przykładu bilety na Przewozy Regionalne POLREGIO również kupimy online.

Na stronach możemy nabyć zarówno bilety jednorazowe, miesięczne, jak i okresowe – każdy poradzi sobie z jej obsługą. Bez wychodzenia z domu możemy zaplanować całą podróż i sprawdzić, jakie mamy warianty. System podpowiada również możliwości skorzystania ze zniżek i okazji. Korzystanie z internetowych systemów sprzedaży biletów kolejowych ułatwia podróżowanie i jest rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania przejazdu pociągiem.