Niemieckie produkty najchętniej kupowane przez Polaków

Chemia z Niemiec jest w naszym kraju bardziej popularna. Panuje przekonanie, że jest ona lepsza jakościowo, nawet jeśli kupimy produkty tej samej firmy.

Wielu polaków decyduje się więc na zakup produktów sprowadzanych zza zachodniej granicy, nawet jeśli ceny okażą się, na pierwszy rzut oka, nieznacznie wyższe. Dlaczego coraz chętniej kupujemy chemię poza granicami i gdzie można ją znaleźć?

Jakie produkty sprowadzane są z Niemiec?

Tak naprawdę, od naszych sąsiadów ściągamy bardzo wiele produktów — od samochodów, przez różnego rodzaju sprzęty AGD, zabawki dla dzieci, aż po kosmetyki i chemię gospodarczą. I to właśnie ta ostatnia kategoria jest najczęściej sprowadzana do naszego kraju.

Popularność chemii z Niemiec rośnie, a rynek robi się coraz większy. Produkty niemieckie od lat uznawane są za lepsze i dotyczy to między innymi produktów przeznaczonych do prania czy sprzątania. Według wielu polaków są one także dużo bardziej wydajne, co oznacza, że na jeden raz zużyjemy mniej danego detergentu, niż jego polskiego odpowiednika.

Jest to istotne jeśli chodzi o cenę. Często właśnie niemieckie specyfiki będą droższe, jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ich zalety, okaże się, że wyjdziemy lepiej, na zaopatrywaniu się w chemię poza granicami kraju.

Produkty niemieckie z pewnością docenią także osoby, które chcą dbać o środowisko i własne zdrowie. W sprowadzanych detergentach znajduje się mniej szkodliwych dla środowiska substancji oraz takich, które mogą działać drażniąco na ludzki organizm.

Najchętniej kupowane produkty Niemieckie:

  • proszek do prania Persil to jedna z najczęściej wybieranych marek. Bardzo często można go zakupić w dużych, rodzinnych opakowaniach. Zazwyczaj jest dostępny zarówno w wersji do prania ubrań białych, jak i kolorowych. Tej samej firmy można zakupić także płyny do prania, również w dużych opakowaniach;
  • żel do prania Ariel — tak samo jak w przypadku poprzedniego podpunktu, jest to dość znana w Polsce firma, która produkuje także proszki do prania. Większość produktów można kupić w większych pojemnościach niż te dostępne w sklepie;
  • produkty do czyszczenia firmy Frosch — chociaż coraz częściej można je spotkać w sieciówkach, to wciąż są w Polsce dość mało znane. Warto jednak skupić na nich swoją uwagę, gdyż uznawane są za wyjątkowo ekologiczne. Zawierają składniki pochodzenia naturalnego, co może być także istotne dla osób, które drażnią zwykłe środki czystości;
  • Clin — płyny do szyb — jedna z bardziej rozpoznawanych w naszym kraju marek, która produkuje różnego rodzaju płyny do czyszczenia powierzchni szklanych. Oferuje ona wiele możliwości zapachowych, a także wiele nowoczesnych rozwiązań, jak na przykład płyn anti-fog.

chemia z niemiec

Gdzie można zaopatrzyć się w chemię z Niemiec?

W związku ze znacznym wzrostem popularności, a także ułatwionym importem, w coraz większej ilości sklepów, możemy znaleźć produkty niemieckie. Jeszcze kilka lat temu prowadzenie działalności związanej z produktami niemieckimi, wiązało się z częstymi wyjazdami za naszą zachodnią granicę. Obecnie sytuacja się zmieniła i wiele hurtowni oferuje usługę przewozu międzynarodowego.

W Polsce w chemię sprowadzaną z Niemiec można się zaopatrzyć na dwa sposoby. Przede wszystkim, w sklepach stacjonarnych. W większych miastach można spotkać różnej wielkości lokale charakteryzujące się sprzedażą detergentów zagranicznych. Innym rozwiązaniem są sklepy internetowe z produktami Niemieckimi, których oferta jest dość szeroka. Ich zdecydowanym atutem jest możliwość dostawy do domu.