Leczenie Pijawkami we Wrocławiu

Hirudoterapia, czyli terapia pijawkami

Aktualnie w lecznictwie pojawił się nowy trend, związany z powrotem do babcinych i skutecznych sposobów leczenia. Coraz popularniejsza staje się hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami wrocław nadodrze. Pijawka podczas terapii pochłania martwą krew pacjenta a w jej miejsce daje ok 200 różnych substancji, które dają możliwość odratowania np. martwej kończyny a także całkowicie poprawiają kondycję organizmu.

1314903_medical_doctor

Znani lekarze polecają leczenie pijawkami

Jej wyjątkowość ma związek z faktem, że ciężko o lecznicze substancje, które byłyby substytutami i miałyby zbliżone cechy oraz działanie lecznicze jak pijawki. Stosuje się wiele sposobów, które pozwalają wyłonić właściwe miejsce na przystawienie pijawki odpowiednio do stanu chorego. Pijawki nie są jednak złotym środkiem na każdą chorobę czy dysfunkcję organizmu, a ponadto nie wszyscy mogą z takiej terapii korzystać – osoby z anemią, zbyt niskim ciśnieniem krwi, kobiety w ciąży czy dzieci w wieku poniżej 10 lat to tylko część z nich.

Do zabiegów stosuje się specjalnie wyhodowane pijawki – nie można ich gromadzić na własną rękę, gdyż po pierwsze są na liście zagrożonych gatunków a po drugie mogą być nosicielami zakażeń czy bakterii. Hodowlą pijawek na cele lecznicze zajmuje się wyłącznie jedna placówka w Polsce a po terapii są one natychmiast niszczone. Zabieg hirudoterapii ma nieoceniony wpływ na wzrost odporności każdego organizmu a także na zmniejszenie ciśnienia krwi. Ponadto pijawki stosuje się do zabiegów replantacji różnych kończyn, jak również uszu, piersi czy palców.