Jaka kosiarka dyskowa jest najlepsza?

Skoszona trawa, czyli tzw. pokos, to znakomity materiał do produkcji wartościowego pokarmu dla zwierząt. Jest to jeden z najlepszych i zarazem najtańszych pokarmów dla zwierząt hodowlanych takich jak np. krowy. 

Aby uzyskać pełnowartościową paszę ze skoszonego areału, trzeba użyć odpowiednich kosiarek, które pozwolą na uzyskanie odpowiedniego pokosu i przy tym nie zniszczą darni. Kosiarki dyskowe, to urządzenia, które spisują się w tego typu zastosowaniach najlepiej. Dzięki nim uzyskany pokos jest bardzo czysty, dlatego też jego wartość energetyczna jest bardzo wysoka.

Kosiarki dyskowe – czym są i jak działają?

Obecnie kosiarki dyskowe dolnonapędowe stały się bardzo popularne i często używane w polskich gospodarstwach. Kosiarki tego typu są zdecydowanie lżejsze i mają mniejsze zapotrzebowanie na moc od kosiarek bębnowych o podobnej szerokości roboczej. Sprawują się one bardzo dobrze, szczególnie w typowych warunkach pracy, gdy nie mamy do czynienia np. z wyległym łanem.

Zapewniają wysoką wydajność i jakość koszenia, dzięki czemu są tak popularnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Dodatkowo ich konstrukcja sprawia, że podczas koszenia zostawiają one szeroki pokos, co sprzyja jego szybszemu wysychaniu.

Zastosowanie kosiarek dyskowych

Kosiarki dyskowe stosuje się m.in. w celu uzyskania wysokoenergetycznego pokosu, który może być wykorzystywany następnie w produkcji wartościowej paszy dla zwierząt hodowlanych. Tego typu pokarm jest jednym z najlepszych i jednocześnie najtańszych form pokarmu dla zwierząt hodowlanych takich jak np. krowy.

Kosiarki dyskowe są bardzo wydajnymi urządzeniami, które zapewniają wysoką wydajność, dzięki czemu tak chętnie są wykorzystywane przez rolników podczas prac. Dodatkowo umożliwiają one pozostawianie szerokiego pokosu, co przyspiesza znacząco proces jego wysychania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki dyskowej?

Podczas zakupu kosiarki dyskowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które będą miały wpływ na jej wydajność i to jak będzie sprawowała się w naszym gospodarstwie. Dla każdego ważnym czynnikiem decydującym o zakupie jest cena kosiarki, jednak nie należy uzależniać swojej decyzji tylko od tego parametru. Bardzo ważne przed wyborem kosiarki dyskowej jest określenie, jakiej szerokości roboczej potrzebujemy,

Kosiarki dyskowe występują w bardzo wielu rozmiarach, dzięki czemu można dobrać odpowiednie model do swoich zastosowań. Szerokości robocze kosiarek dyskowych zaczynają się już od niecałych 2 metrów szerokości, a kończą na blisko 10 metrach. To sprawia, że zarówno osoba szukająca kompaktowej kosiarki do lekkich prac, jak i właściciel dużego gospodarstwa znajdą odpowiedni model dla siebie. Warto zwrócić również uwagę na system wymiany noży, aby był on w miarę prosty i szybki.

Ilość dostępnych na rynku kosiarek dyskowych jest bardzo duża, dlatego przed zakupem warto dokładnie przejrzeć to co oferuje rynek, aby wybrać najlepsze rozwiązanie, które zapewni odpowiednią wydajność i niezawodność podczas pracy.

która kosiarka dyskową wybrać

Oferta kosiarek dyskowych marki SaMASZ

Firma SaMASZ posiada w swojej ofercie szeroki wybór różnych kosiarek dyskowych różniących się od siebie szerokością roboczą i wydajnością. W ofercie tej firmy znaleźć można:

  •  kosiarki dyskowe klasy lekkiej,
  • kosiarki dyskowe tylne,
  • kosiarki dyskowe ciągnione,
  • kosiarki dyskowe z centralnym zawieszeniem,
  • kosiarki dyskowe frontowe,
  • kosiarki dyskowe kompaktowe lekkie,

a także zestawy kosiarek dyskowych (MegaCUT, GigaCUT, KDD-R), które wykorzystywane są głównie przez rolników potrzebujących bardzo wydajnych kosiarek o największej szerokości roboczej. J

ednymi z najpopularniejszych modeli kosiarek dyskowych marki SaMASZ są niewątpliwie kosiarki z serii SaMASZ KDT, które są najchętniej kupowanymi maszynami tej marki. Kosiarki te charakteryzują się wysoką jakością użytych materiałów, uniwersalnością, a także wysoką wydajnością, która będzie wystarczająca nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Osoby szukające jak najbardziej kompaktowego rozwiązania, powinny zainteresować się kosiarkami dyskowymi SaMASZ z serii SAMBA lub TORO, które charakteryzują się niedużymi rozmiarami, dzięki czemu sprawdzą się w miejscach, gdzie spore znaczenie ma niewielki rozmiar kosiarki.

Z kolei osoby szukające kosiarki dyskowej, która poradzi sobie w górzystym terenie powinny zapoznać się z serią ALPINA. Kosiarki z tej serii zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w górzystym i mocno pochyłym terenie i w takich miejscach radzą sobie znakomicie.