Mieliśmy awarię kanalizacji w piwnicy i obawiam się, że samo osuszenie pomieszczeń to za mało. Czy ktoś miał podobny problem i może podpowiedzieć, jak powinna wyglądać profesjonalna dezynfekcja obiektów po zalaniu? Czy są jakieś specjalistyczne metody usuwania bakterii i pleśni?
zuza Changed status to publish 15 marca 2025
2 Answers
Po zalaniu sama wentylacja i osuszanie to zdecydowanie za mało. Woda z kanalizacji może zawierać szkodliwe bakterie i grzyby, dlatego konieczna jest profesjonalna dezynfekcja obiektów. W takich przypadkach stosuje się ozonowanie, zamgławianie lub chemiczne środki biobójcze, które eliminują zagrożenie mikrobiologiczne.
zuza Changed status to publish 15 marca 2025