Po czym można rozpoznać dobre studio tatuażu?

Tatuaże już od wielu lat nie tracą na swojej popularności, a coraz szersze grono ludzi marzy o tej unikalnej formie ozdoby własnego ciała. Zauważalne zwiększenie zainteresowania napędza cały rynek co z jednej strony jest niezwykle korzystne, jednak istnieje ciemna strona tego zjawiska.

Chętna osoba styka się z mnóstwem ofert, które mogą ją przytłoczyć, zwłaszcza kiedy nie wie jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze najlepszego studia tatuażu we Wrocławiu. W dużych miastach konkurencja jest jeszcze większa, zachęcając atrakcyjnymi cenami. Należy już na samym początku podkreślić – niska cena to słaba jakość. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Załoga profesjonalistów i pasjonatów

To, co tworzy studio tatuażu to ludzie, którzy tam pracują. Cała załoga musi składać się z prawdziwych pasjonatów, którzy z chęcią będą służyć profesjonalną radą. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza kiedy to pierwsza wizyta w tego typu miejscu. Poddając się tak poważnej ingerencji we własne ciało musisz być całkowicie pewny i pozbawiony wszelkich wątpliwości. Wyłącznie zawodowcy, będą potrafili wskazać Tobie cenne wskazówki dotyczące przygotowania do sesji czy pielęgnacji tatuażu.

Należy także podkreślić, że renomowane salony tatuażu wyróżnia praca indywidualna, ale także zespołowa. W tego typu placówkach można spotkać wielu artystów, którzy wyróżniają się własnym stylem. Pozwala to na szeroki wybór spośród rodzajów estetyki, jaką sami preferujemy. Zapewnia to także pozytywny wizerunek marki studia.

Dobry tatuator jest prawdziwym artystą. Świadczyć o tym mogą przede wszystkim jego projekty.

Pamiętaj jednak, że jako Klient masz prawo ingerować we wzór, który znajdzie się na Twoim ciele. Możesz skorzystać z gotowych szablonów, jednak najlepsze salony wyróżniają się na tle innych indywidualnym podejściem do każdego. Nie znajdziesz tam kopii z Internetu, a autorskie prace we współpracy z Klientem. Chcesz zmienić kolorystykę lub dodać kreskę? Prawdziwy tatuator znajdzie na to czas i cierpliwie wysłucha Twoich oczekiwań.

Musisz czuć się bezpiecznie

Wiedza i doświadczenie pracowników studia tatuażu są niezwykle ważne. To, co dodatkowo świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy to przestrzeganie zasad BHP. Klient musi czuć się pewnie co do jakości świadczonych usług, których główną składową jest właśnie bezpieczeństwo i higiena. Warto sprawdzić opinie dotyczące systemu pracy, pozostawione przez klientów. Będą one cenną wskazówką. Dobrym sposobem będzie także wybranie się do danego studia i zobaczenie na własne oczy jak wygląda sytuacja przestrzegania zasad BHP.

Zwróć uwagę na to, czy pracownicy studia dezynfekują stanowisko pracy, narzędzia (zwłaszcza maszynki) oraz własne ręce, na które dodatkowo nakładają rękawiczki. Powinni także używać jednorazowych igieł, które dopiero przed przystąpieniem do tatuowania mogą zostać otwarte.

Dodatkowo w dzisiejszych czasach, obowiązkiem jest założenie maseczki. To wszystko jest niezwykle ważne po to, aby tatuaż został wykonany w sterylnych warunkach. Unikniemy tym samym ryzyka powikłań, nieprzyjemnych skutków po wizycie, a także zarażenia się chorobami zakaźnymi.

studio tatuażu

Obecność w social mediach, czyli portfolio online

Oprócz samych opinii dotyczących danego salonu tatuażu koniecznym jest sprawdzenie portfolia tatuatorów tam pracujących. Będzie to cenną wskazówką, nie tylko przy wyborze konkretnego stylu. Obecność online, zwłaszcza w social mediach może wiele powiedzieć o danym miejscu. Jeżeli ciężko znaleźć realizacje projektów na stronie internetowej lub na platformach społecznościowych możesz wykreślić studio ze swojej listy.

Posiadanie oraz aktywne prowadzenie wizerunku w sferze medialnej jest niezwykle istotne. Funkcjonalny portal pozwoli zaznajomić się z pełną działalnością. Poznasz tam dokładne informacje dotyczące danych tatuatorów, stylu, jaki preferują oraz ich własnych realizacji. Ciekawe portfolio najlepszego studia tatuażu możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie, a także Pintereście.

Tak naprawdę im więcej, tym lepiej to świadczy o danym miejscu, bo przecież prawdziwy artysta nie boi się pokazywać swoich dzieł. W prowadzonych kanałach social media widać pełną pasję i zaangażowanie do swojej pracy oraz szacunek do klientów. Możesz sugerować się ich opinią pozostawioną w sekcji komentarzy, a także sprawdzić oznaczenia studia na ich prywatnych profilach.