Czy warto kupować dekoracje ślubne?

Planowanie przyjęcia weselnego to bardzo złożony proces. Przed każdą Parą Młodą stoi wiele zadań do wykonania. Od wynajmu sali, poprzez znalezienie dobrego fotografa aż do ustalenia szczegółów menu czy oprawy muzycznej. W tym wszystkim warto zastanowić się nad dekoracjami w sali, w której odbyć ma się wesele. Jakie trendy są obecnie w modzie? Czy warto inwestować w girlandy z balonów? Postaw na świadomy i stonowany wybór.

Ekonomia i ekologia

Każda osoba planująca ślub jest gotowa na wydatki z tym związane. Jednak w trakcie przygotowań może się okazać, że jest ich więcej i są wyższe niż się spodziewano. Dobrze mieć w zanadrzu pomysły na ekonomiczne dekoracje, które dodatkowo będą wsparciem dla natury.

Myśl o ekologii powinna towarzyszyć każdemu na co dzień. Prawie każdy z nas segreguje się śmieci. Coraz bardziej powszechne jest kupowanie używanych ubrań czy innych produktów. Dlaczego nie wykorzystać tej mody w dniu ślubu? Jeśli część dekoracji będzie zakupiona z drugiej ręki, zaoszczędzić można pieniądze i ulżyć środowisku naturalnemu.

Popularnym pomysłem jest wykorzystanie tablic kredowych zamiast papieru. Mogą one zastąpić zarówno menu, jak i winietki z imionami. Zakupienie ich z drugiej ręki obniża koszt, zwłaszcza że po uroczystości można ponownie wystawić je na sprzedaż. Jeśli jednak zależy Ci na tradycyjnych winietkach, postaw na papier z recyklingu. Tak wykonane bileciki będą tańsze i bardziej wspierające naturę niż tradycyjne.

Plastik — wróg środowiska

Zdecydowana większość tradycyjnych weselnych dekoracji jest wykonana z plastiku. Gumowe balony, bibeloty zdobiące stoły czy inne drobne ozdoby są najczęściej po przyjęciu bezużyteczne. Wyrzuca się je do śmietnika, choć bardzo często nie należą do najtańszych. Girlanda z balonów może pięknie się prezentować, ale nie jest to wybór dobry dla portfela ani dla natury.

Wielorazowe ozdoby wykonane z tego tworzywa to już inna sprawa. Jeśli Para Młoda jest zdecydowana na dekorowanie przy użyciu plastikowych ozdób, niech będą one wysokiej jakości i możliwe do ponownego użycia. Dzięki temu po weselu mogą zostać sprzedane lub wykorzystane ponownie przy innej okazji.

Kwiaty na weselu

Chyba nikt nie potrafi sobie wyobrazić dekoracji stołów weselnych bez pięknych bukietów. Profesjonalne kwiaciarnie prześcigają się w pomysłach na aranżacje i kompozycje kwiatowe, które podkreślą status tego ważnego dnia. Oczywiście cięte kwiaty nie będą uciążliwym dla natury odpadem, ale przemysł kwiaciarski stosuje różne, niekoniecznie zdrowe dla natury, sztuczki, które mają zapewnić dłuższą świeżość kwiatom.

Na prawdziwie ekologicznym weselu nie ma miejsca na sztuczne plastikowe kwiaty. Coraz częściej Państwo Młodzi decydują się na dekorację stołu przy użyciu kwiatów polnych, które subtelnie podkreślą charakter uroczystości. Polne kwiaty, jeśli jest na nie sezon, można dostać zupełnie za darmo na łące. Ich dziewczęcy urok pasuje do wesel w stylu boho.

Ekologiczne podejście do bukietów na stołach i wokół nich to wykorzystanie roślin doniczkowych. Kwitnąca azalia, pachnąca lawenda lub biała gardenia to piękne rośliny, które nie tylko ozdobią stół w trakcie wesela, ale będą wyglądały pięknie długi czas po zakończeniu uroczystości. Przeciętny okaz nie kosztuje więcej niż bukiet, a jego zastosowanie jest dużo większe.

Czy piękna sala potrzebuje wielu dekoracji?

Wystrój, dekoracje, a co za tym idzie, wyjątkowa atmosfera to cechy, które powinny mieć sale weselne. Okolice Wrocławia obfitują w takie miejsca. Bardzo często piękne wnętrze sali weselnej jest ukryte pod nadmiarem niepotrzebnych tkanin, zasłon, girland czy balonów. Moda na takie przeładowane stylizacje odchodzi. Piękno i styl sali, w której organizujemy przyjęcie powinno odpowiadać Państwu Młodym. Nie warto tego zasłaniać i pozbawiać gości doświadczeń architektonicznych.

Sale weselne bardzo często mają w swoich zasobach część dekoracji. Pokrowce na krzesła, obrusy czy świeczniki, to podstawowe elementy wyposażenia, dostępne w niemal każdej sali. Korzystanie z nich, zamiast wyszukiwania swoich elementów wystroju znacznie ułatwi przygotowania i sprawi, że zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Dekoracje weselne to złożony temat. Trendy coraz bardziej koncentrują się na ekologii. Jest to dobra droga. Dzięki niej para młoda ma szansę zaoszczędzić nie tylko środki pieniężne, ale także czas i naturę. Warto mądrze i świadomie podejmować decyzje.