Wielkie otwarcie Narodowego Forum Muzyki już 4 września!

sala główna NFMfotografia: NFM, fot. Łukasz Rajchert

W końcu jest!

Doczekaliśmy się zakończenia budowy nowego budynku Forum. Nadal trwają prace wykończeniowe, ale w środku już przeprowadzane są testowe koncerty. Podobno akustyczność budynku jest bardzo dobra.

Atrakcje na otwarcie

Jakie atrakcje Formu zaplanowało na wielkie otwarcie? Oczywiście zagra Orkiestra Symfoniczną NFM, orkiestra Leopoldinum oraz Chór NFM. Drygentami będą Benjamin Shwartz i Jacek Kaspszyk. 5 września będzie dniem otwartym, gdzie będzie można posłuchać różnych koncertów i obejrzeć eventy związane z otwarciem forum

budynek NFMfotografia: NFM, fot. BTW Photographers

Wratislavia Cantans

Już od 6 września rozpoczyna się festiwal Wratislavia Cantans, wielki festiwal muzyki klasycznej, który potrwa do 19 września. W programie wystąpią – Izraelska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Zubina Mehty, Giovanni Antonini, Trevor Pinnock z Deutsche Kammerphilharmonie Bremen z pianistką Marią João Pires i wiele innych zagranicznych gości. Z kraju wystąpią – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz Filharmonia Narodowej.

Wielkie plany

Narodowego Forum Muzyki zaprosiło już również wielu znakomitych gości na kolejny rok. Wrocław stanie się centrum muzyki klasycznej. Warto zajrzeć do ciekawego programu i wybrać się choć na jeden koncert. Wystąpią między innymi Wiener Philharmoniker pod batutą Semyona Bychkova dyrygent Christoph Eschenbach z Narodową Orkiestrą Symfoniczną z Waszyngtonu wraz z pianistą Lang Langiem), dyrygent Iván Fischer z Orkiestrą Festiwalową z Budapesztu i Chórem NFM, Paul McCreesh ze swoim nowym projektem „Pory roku” Josepha Haydna, trębacz jazzowy Wynton Marsalis ze swoim zespołem, dyrygent Esa-Pekka Salonen z Londyńską Filharmonią, gwiazda Metropolitan Opera – baryton Mariusz Kwiecień, wiolonczelista Yo Yo Ma, kontratenor Philippe Jaroussky. Szykuje się wielka rozrywka dla melomanów muzyki klasyczne i nie tylko.

Zapraszamy więc do śledzenia programu i odwiedzenia nowego miejsca na muzycznej mapie Wrocławia.