Sprzęt medyczny i jego wynajem

Możliwość wynajęcia sprzętu medycznego ułatwia funkcjonowanie wielu rodzinom. Praktycznie każdy z nas miał do czynienia z sytuacją, w której to bliska nam osoba, w ciężkim stanie przybywała w szpitalu. Jest to bardzo trudny czas nie tylko dla samego chorego, ale i dla jego bliskich. Często bywa tak, że stan chorego jest na tyle poważny, iż musi on przebywać w specjalistycznym szpitalu, daleko od rodzinnej miejscowości. W takim przypadku, dojazdy do szpitala, dostarczanie nowych ubrań oraz odwiedzanie chorego, może być problematyczne i kosztowne. Oprócz tego, rokowania nie zawsze są pozytywne. Wobec tego, chory może przebywać w szpitalu długie miesiące.

Obecnie, mamy odpowiednią alternatywę dla takich przypadków. Jest to możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu medycznego, najczęściej na dowolny okres czasu. Wiele jest firm, które oferują sprzęt szpitalny na sprzedaż. Oprócz sprzedaży, istnieje usługa wynajęcia wybranych akcesoriów szpitalnych.

W ofercie  firmy np.: rehabi-rehabi możemy dostać wózki inwalidzkie, łóżka szpitalne, wysięgniki i podnośniki dla pacjenta. Oprócz tego, często wypożyczane są ortezy, kule ortopedyczne czy akcesoria do rehabilitacji, takie jak rower rehabilitacyjny.

Koszta wynajmowania sprzętu szpitalnego

Firmy, które oferują wynajem sprzętu medycznego wiedzą, w jakiej sytuacji znajdują się pacjenci. Osoby pracujące w takiej firmie, mają więc odpowiednią wiedzę na temat danego rodzaju sprzętów – specjaliści są nam więc w stanie doradzić, co do wyboru odpowiedniego sprzętu. Nie każdy z nas zna się na łóżkach szpitalnych, a wiedza na temat koncentratorów tlenu jest znikoma praktycznie za każdym razem.

Najczęściej, koszt wynajmu akcesoriów szpitalnych jest określany jako cena za dobę. W przypadku wynajmu na dłuższy czas, możemy liczyć na niższy koszt dobowy. Niektóre osoby muszą wypożyczać kilka sprzętów naraz, co wiąże się z większymi kosztami. W takich przypadkach również mamy możliwość skorzystać z pakietu, którego cena jest bardziej przystępna.

Warto zaznaczyć, że koszt wynajmu wszystkich sprzętów – medycznych i do rehabilitacji – jest o wiele niższy, niż leczenie chorego w szpitalu. Często bowiem, wiąże się to z dojazdami, płatnościami za podstawowe i dodatkowe usługi, jakie zapewnia szpital. Poza tym, osoba ciężko chora lepiej będzie znosiła cały okres leczenia i rekonwalescencji, jeśli będą przy niej bliscy.
W zależności od choroby pacjenta oraz od jego stanu, dobiera się odpowiedni sprzęt. Należy również wziąć pod uwagę długość czasu, na  jaką chcemy wynająć sprzęt. Wypożyczając łóżka, rowery i inne elementy, najczęściej decydujemy się na wynajem na kilka miesięcy. Nigdy bowiem nie wiadomo, w którym momencie może nastąpić remisja choroby oraz poprawa stanu chorego.

Typy akcesoriów medycznych

Najczęściej wypożyczane akcesoria szpitalne oraz sprzęty medyczne, to między innymi łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie, kule medyczne, ortezy, rower rehabilitacyjny, wysięgniki czy podnośniki. Odpowiedni typ sprzętu jest dobierany do stanu pacjenta oraz do jego możliwości. Nie zawsze konieczne jest wynajęcie łóżka szpitalnego czy koncentratora tlenu. Osoby, które korzystają z oferty takiej firmy, mogą być na drodze rekonwalescencji i powracać do zdrowia po złamaniach, wypadkach, śpiączkach oraz innych wydarzeniach.
Wszystkie elementy, jakie są wypożyczane przez firmę, muszą jedynie zostać dopasowane do potrzeb pacjenta. Typy akcesoriów medycznych mogą być bardzo różne. Często, wynajmem takich elementów zajmuje się rodzina chorego, jednak w niektórych przypadkach, my sami możemy dobrać właściwy sprzęt medyczny.