Jak radzić sobie z problemami alkoholowymi?

322 views
0

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z problemami alkoholowymi w rodzinie? Jak sobie z nimi radzicie? Czy kiedykolwiek skorzystaliście z pomocy specjalisty w tej kwestii? Uważacie, że wsparcie grupy osób z podobnym problemem może pomóc w rozwiązaniu sytuacji?

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego 2023
0

Moja sytuacja jest nieco inna. Mój mąż często pije, ale nie jest to taka skrajna sytuacja, żeby robić test na alkoholizm. Staram się z nim rozmawiać i przekonywać, żeby zmniejszył ilość wypijanych alkoholi, ale niestety ciągle się z tym borykam. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić. Czasem mam wrażenie, że moje prośby przynoszą odwrotny skutek i tylko się gniewa na mnie. Czy ktoś miał podobną sytuację i może mi poradzić, jak radzić sobie z mężem, który pije zbyt dużo?

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego 2023
0

Moja rodzina miała przez wiele lat problemy z alkoholem. Moim ojciec był alkoholikiem i to bardzo ciężkim. Przez lata próbowaliśmy z nim rozmawiać i przekonywać, żeby przestał pić, ale bez skutku. W końcu udało nam się namówić go na test na alkoholizm. Wynik był oczywisty – miał poważną chorobę alkoholową. To był punkt zwrotny w naszym życiu, bo wtedy zdecydowaliśmy się na szukanie pomocy specjalistów. Teraz jest już dużo lepiej, mój ojciec podjął leczenie i przestał pić. Zdecydowanie polecam każdemu, kto ma w rodzinie kogoś z problemem alkoholowym, aby skonsultował się z lekarzem i zrobił test na alkoholizm.

Redaktor MK Changed status to publish 28 lutego 2023