Nie wiesz jaki tatuaż wybrać? Zobacz to!

Tatuaż to jedna z najlepszych, najciekawszych form permanentnego zdobienia ciała, zdobywająca coraz szerszą popularność wśród wszystkich grup wiekowych. Wiele osób decyduje się na nową „dziarkę” właśnie na początku roku, w ramach postanowienia noworocznego czy też spełniania marzeń, na które zawsze brakowało odwagi. Wybór odpowiedniego wzoru nie jest jednak taki prosty, a inspiracji jest w sieci tyle, że najłatwiej byłoby skończyć z tatuażem pokrywającym cały centymetr ciała. Ty też nie wiesz jaki tatuaż wybrać? Zobacz, jakie motywy i style będą królowały w salonach tatuażu w roku 2018!

Coś dla kobiet, czyli delikatna single line

Nie chcemy generalizować, bo oczywiście wiele kobiet decyduje się na duże i odważne wzory tatuażu – zdecydowanie podziwiamy. Do nich jednak przejdziemy nieco później, a na początek skupimy się na motywie, który w tatuażu trenduje już od dobrych kilku lat. Chodzi oczywiście o tatuaże minimalistyczne. Delikatne, symboliczne wzory podobają się zarówno panom, jak i paniom, choć to zdecydowanie ta druga grupa decyduje się na nie znacznie częściej. Delikatne tatuaże wykonane techniką single line wybierają często osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tatuażem, choć są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie umieszczenia na swoim ciele niczego mocniejszego niż właśnie single line.

W kategorii tatuaży wykonywanych techniką single line będą królować niezmiennie motywy, które nie wymagają bardzo szczegółowej pracy. Jest na to dość logiczne wyjaśnienie – niewiele można zrobić za pomocą jednej ciągłej kreski. Są jednak tatuatorzy, który podjęli się wyzwania doskonalenia techniki single line i potrafią stworzyć z nich niesamowite dzieła sztuki. Postaw zatem na delikatny motyw fal lub gór, kontur kwiatów lub modernistyczny portret wykonany pojedynczą kreską. A może postanowisz połączyć kilka trendów jednocześnie?

Tatuaże (nie)widzialne

Jeśli przed zrobieniem tatuażu wstrzymywała cię do tej pory jego widoczność i konieczność zakrywania go na czas pracy, mamy dla ciebie rozwiązanie idealne. W 2018 roku królować będą po raz kolejny tatuaże wykonane w białym tuszu. W tym przypadku potrzebować będziesz dobrego i zaufanego tatuatora, który miał już do czynienia z tatuowaniem na biało. Dobrze zagojony biały tatuaż będzie widoczny, o ile wiesz gdzie go szukać i z pewnością nie rzuci się w oko przechodzącemu obok szefowi. Jako bonus dodamy jeszcze, że biały tusz pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów z wzorami etnicznymi, piórkami, łapaczami snów i mandalami. Czujecie już klimat przystanku Woodstock?

Pozostając w temacie małych, niewidzialnych tatuaży, ciekawym rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością są tatuaże na płatku ucha. Helix tattoo, bo tak fachowo nazywa się jego umiejscowienie jest również niezbyt rzucający się w oczy, ale gdy już go zauważysz, prawdopodobnie nie przestaniesz się zachwycać. Umieszczenie niewielkiego wzoru w tym właściwie trudno dostępnym miejscu wymaga nie lada precyzji i umiejętności. W ubiegłym roku mieliśmy dominację tatuaży na palcach. W tym roku stawiamy na uszy – mówi nam w rozmowie tatuator ze studia tatuażu <<Kos Tattoo>>.

Kolorowy zawrót głowy

Przez kilka ostatnich sezonów dominowały tatuaże czarno-białe. W delikatnych i minimalistycznych motywach nie było już miejsca na zabawę kolorem i cieniami. Teraz jednak wracamy do tego, co w tatuażu najbardziej radosne, czyli właśnie zabawy barwami. O ile czarny tusz jest stosunkowo łatwy do utrzymania, o kolorowe tatuaże trzeba solidnie dbać. To jednak one są prawdziwymi dziełami sztuki i jeśli maleńki i niewidoczny tatuaż nie koniecznie odpowiada twoim wyobrażeniom, czas by postawić na akwarele! Trend ten zaczął przecierać się już w ubiegłym roku, jednak teraz z pewnością zauważymy jego dalszy rozwój. Akwarele mogą stanowić dodatek do delikatnego tatuażu minimalistycznego (doskonale wyglądają w połączeniu ze wspomnianym wcześniej single line), ale wspaniale sprawdzą się też w bardziej graficznych designach.

Krzykliwy tatuaż

Zestawienie trendów na rok 2018 zaczęliśmy od minimalizmu, jednak nie dajcie się zwieść – duże tatuaże są wciąż w modzie. Co więcej, wiele osób postawi w tym roku właśnie na te odważniejsze, bardziej widoczne motywy pokrywające całe udo, przedramię lub dużą część pleców i torsu. Wśród pań prym wiodą tu motywy kwiatowe, wśród panów natura. Portrety lwów, smoków i inspirowane Azją kompozycje mogą wydawać się dla wielu tatuażem bardzo tradycyjnym, ale to właśnie po nie będziemy sięgać w nadchodzącym roku. Jeśli więc chcesz pójść na całość i od zawsze marzysz o pełnym rękawie, to jest twoja okazja.

Wiesz już na co się zdecydujesz, czy potrzebujesz jeszcze dodatkowej zachęty? Wszystkie inspiracje i informacje o nadchodzących trendach znajdziesz w sieci. Wystarczy wpisać interesujący cię motyw z dopiskiem „tattoo” w google lub pinterest, a świat przepięknych tatuaży stanie przed tobą otworem.