Centrum okulistyczne ODC we Wrocławiu – tutaj wykonasz bezpłatne badanie wzroku

Profesjonalne badanie wzroku sprawdzające nie tylko ostrość widzenia, ale też zdrowie oczu pod kątem możliwych chorób i niebezpiecznych zmian warto wykonywać dość regularnie. W przypadku osób młodych lekarze zalecają wizyty w gabinecie okulistycznym przynajmniej raz na dwa lata, jednak wraz z wiekiem i zwiększającym się ryzykiem zachorowania między innymi na zaćmę, u okulisty warto bywać częściej. Nowo otwarte Centrum Okulistyczne OneDayClinic we Wrocławiu może wykonać takie badania za darmo.

Bezpłatne badanie wzroku Wrocław- odwiedź OneDayClinic i sprawdź zdrowie swoich oczu

badania okulistyczne wrocław

Specjalistyczne badania okulistyczne.

Ryzyko uszkodzenia wzroku i nabycia wad wymagających korekcji okularowej jest dziś znacznie wyższe, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, głównie za sprawą zmieniającego się dynamicznie trybu życia współczesnego człowieka. Praca przed komputerem, ciągłe przebywanie w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach, czy wreszcie brak skutecznej ochrony przed promieniowaniem słonecznym i światłem niebieskim docierającym do naszych oczu z każdego ekranu wpływają na zdrowie wzroku wyjątkowo negatywnie. Z czasem wzrok nawet zdrowego człowieka zacznie się pogarszać, wymagając pomocy ze strony korekcji okularowej. Okuliści i optometryści z wrocławskiego centrum okulistycznego OneDayClinic mogą pomóc w ich doborze, gwarantując kompleksowe badania wzroku także pod kątem chorób oczu związanych z wiekiem takich jak jaskra, zaćma czy AMD.

Jak powinno przebiegać pełne badanie wzroku? O ile pacjent nie odwiedzał gabinetu okulistycznego stosunkowo niedawno, okulista z OneDayClinic przeprowadzi na początku dokładny wywiad z pacjentem, sprawdzając nie tylko czynniki wpływające na pogarszanie się wzroku, ale też predyspozycje do najbardziej powszechnych chorób oczu. Po ustaleniu podstawowych informacji, we właściwej części badania, okulista sprawdza stan oczodołów, powiek i gałek ocznych, kontroluje pole widzenia, widzenie barw i ostrość wzroku, a dodatkowo sprawdza też ciśnienie wewnętrzne oka pod kątem możliwych zaburzeń. Bezpłatne badania wzroku w OneDayClinic we Wrocławiu są zupełnie bezbolesne, a przy tym na tyle kompleksowe, by zapewnić pacjentom pełen wgląd w zdrowie oczu.

Zbadaj wzrok za darmo i dobierz okulary progresywne we Wrocławiu

Nie każda wada wzroku wymaga interwencji okulisty. W przypadku pacjentów, którzy od dawna noszą już okulary i potrzebują jedynie sprawdzenia ostrości wzroku pod kątem dobrania nowych szkieł, optymalnym wyborem będzie wizyta w centrum optyczno-okulistycznym we Wrocławiu, gdzie badanie wykonać mogą także doświadczeni optometryści. Ci, dysponując wysokiej jakości sprzętem mogą przeprowadzić podstawowe badania wzroku i sprawdzić, czy okulary wystarczą do korekcji jego ostrości. Pacjenci, którzy zdecydują się na zakup okularów w salonie nie poniosą żadnych kosztów badania.

Do centrum okulistycznego OneDayClinic we Wrocławiu trafiają zwykle pacjenci po 40 roku życia, u których jedną z częstszych przyczyn pogarszającego się wzroku jest prezbiopia, często zwana także starczowzrocznością. Osoby te mogą mieć problem zarówno z ostrością widzenia z bliska, jak i z daleka. Aby uniknąć konieczności noszenia ze sobą dwóch par okularów, optymalnym rozwiązaniem są w ich przypadku okulary progresywne, pozwalające na korygowanie jednym szkłem kilku wad wzroku jednocześnie. To wygodny i skuteczny sposób na poprawę komfortu życia przy słabnącym wzroku.

salon optyczny Wrocław

Centrum okulistyczne OneDayClinic we Wrocławiu

Dlaczego właśnie OneDayClinic?

Kliniki Optyczno-Okulistyczne OneDayClinic to zupełnie nowy pomysł założycieli jednej z najpopularniejszych obecnie klinik specjalizujących się w leczeniu zaćmy za granicą. Utworzone w Polsce salony optyczne są dostępne nie tylko dla pacjentów dochodzących do zdrowia po operacji zaćmy w klinice w Czechach, ale też dla wszystkich, którzy chcą zbadać swój wzrok w ramach NFZ lub prywatnie oraz dobrać odpowiednią korekcję okularową z profesjonalną pomocą doświadczonych optometrystów.

Centrum okulistyczno — optyczne we Wrocławiu jest zlokalizowane przy ulicy Strzegomskiej 202 A/1 i obsługuje pacjentów w gabinecie okulistycznym w środy i czwartki w godzinach 9-14, a także w salonie optycznym od poniedziałku do piątku, od 9 do 17. Każdy, niezależnie od wieku, powinien zadbać o najwyższą sprawność swojego wzroku i postawić na regularne badania okulistyczne. Ich wpływ na komfort Twojego życia codziennego może być ogromny.